Dzieciaki z „piątki” świętują noworocznie z babcią i dziadkiem

0

W czarowne czwartkowe popołudnie – 9 stycznia uczniowie klasy 2c Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5, zaprosili gości, którzy często bywają w murach szkoły, ale w charakterze troskliwych opiekunów – szanowne babcie i dostojnych dziadków.


Tym razem powodem ich wizyty był ogrom wdzięczności i chęć uczczenia podwójnego nadchodzącego święta – Dnia Babci i Dnia Dziadka. Wnuczęta, przygotowanym z wielkim zaangażowaniem, montażem sceniczno-wokalno-tanecznym chciały podziękować za troskę i opiekę. Występ uatrakcyjniła „prezentacja – niespodzianka” z babciami, dziadkami i wnukami, ubarwiona zabawnymi komentarzami, taniec dziarskich górali oraz poruszający spektakl muzyczny w wykonaniu dziewczynek do piosenki Leonarda Cohena „Alleluja”.

Dzieci doskonale wiedzą, jaką wartość posiadają dziadkowie. W czasach, gdy rodzicie są zajęci pracą, to często oni zajmują się wnukami, pomagają i troszczą się o nie. Nigdy im niczego nie odmawiają, biorą na kolana, opowiadają bajki i niesamowite historie ze swojego dzieciństwa.

To dzięki czułości i cierpliwości babć i dziadków dzieci uczą się wybaczać i okazywać szacunek innym ludziom. To oni tłumaczą wnukom, na czym polega dobro, miłość, rodzina czy też przyjaźń. Może w tej chwili dzieci nie wszystko jeszcze rozumieją, ale z pewnością w ich przyszłym życiu czas poświęcany im przez dziadków zaprocentuje.

Babcie i dziadkowie są dla wnuków bardzo ważni. Ich mądrość, która wzięła się z wielu lat nauki w szkole życia, ich doświadczenie służą teraz dzieciom.

Są oni jak najdroższe perły, które zaczynają od małego ziarenka piasku, a wiedza, którą przez lata posiedli, uszlachetniła ich w przecudne klejnoty.

Szanownym babciom i dziadkom życzymy:
Niechaj dziadzio z babciunią tak nam długo żyją,
póki komar i mucha morza nie wypiją.
A ty mucho, ty komarze pijcie wodę powoli,
aż się dziadzio i babcia nażyją do woli.

Mamy nadzieję, że występ ukochanych wnuczek i wnuków dostarczył im oceanu wzruszeń, ofiarowane siedmiomilowe buty już zawsze będą skracać drogę do najdalszego sklepu, złota rybka spełni nawet najbardziej nierealne życzenie, a czarodziejski stoliczek nigdy nie zawiedzie i zawsze będzie się nakrywał sam. Kalendarze, które dzieci wykonały własnoręczne, niech uczynią każdy dzień 2020 roku przeszczęśliwym i spełnionym.

Dziękujemy, że zechcieliście, drodzy Państwo, zaszczycić mury naszej szkoły swoją obecnością!

Magdalena Ignasiak