Magiczny Bal Karnawałowy w PSP5 Brzeg

0

W czwartek (30.01.2020r.), w samo południe, wybiły dzwony z zaproszeniem na pełen magii i czarodziejstwa bal karnawałowy klas I-III w PSP 5 im. M. Kopernika w Brzegu. Na co dzień hol szkoły, zamienił się w przepiękny parkiet taneczny, na którym zaczęły pojawiać się postaci z bajek i baśni, magiczne stwory czy bohaterowie z filmów. Wychowawcy klas skutecznie poprowadzili swoich podopiecznych w zabawach karnawałowych, również udekorowali salę przepięknymi dekoracjami – kolorowymi balonami i magicznymi maskami.


„...Niech żyje bal!
Bo to życie to bal jest nad bale!
Niech żyje bal!
Drugi raz nie zaproszą nas wcale!
Orkiestra gra!
Jeszcze tańczą i drzwi są otwarte!
Dzień warty dnia!
A to życie zachodu jest warte!...”


fragment tekstu piosenki M. Rodowicz: „Niech żyje bal!”

Przekraczając granicę rzeczywistości i fantazji mieliśmy okazję sprawdzić, jak dzieci świetnie odnalazły się w świecie zabawy karnawałowej prowadzonej przez szkolnego logopedę – Justynę Przewoźną – Płatek. Na pierwszy ogień uczniowie zostali zabrani do „Fabryki czekolady”, jak u Pana Willy’ego Wonki, poprzez zatańczenie w rytm hitu Soul Control – „Chocolate”, następnie było już tylko lepiej. Kolejną zabawą była podróż „pociągiem z daleka”, jak śpiewał Ryszard Rynkowski, cała sala zamieniła się w dworzec kolejowy, na którym dzieci zamieniły się w środek lokomocji. Następnie wodzirej przeniósł uczniów z XXI wieku do lat 90, gdzie mogli poznać hit dawnych dyskotek – Los del Rio – „Macarena”.

Po podróży do zaczarowanej krainy balu karnawałowego wszyscy wrócili cali i zdrowi, pełni nadziei na kolejne niezwykłe zabawy i piosenki. Choćby przez jeden dzień, każdy – starszy czy młodszy – mógł stać się tym – kim marzył być przez całe życie – Batmanem, Kylo Renem z „Gwiezdnych Wojen”, dinozaurem, księżniczkami z bajek Disney’a lub najzwyczajniej kimś innym, ponieważ najpiękniejsze w całej zabawie było to, że zrozumieliśmy, że w życiu codziennym również możemy zostać tym – kim zapragniemy.

Autor tekstu: Justyna Przewoźna-Płatek