Społeczność szkolna ZSZ nr 1 w Brzegu uroczyście podziękowała dyrektorowi za współpracę

0

W piątek 31. stycznia grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi, uczniowie, rodzice, partnerzy współpracujący z ZSZ nr 1, Starosta Powiatu Brzeskiego, Burmistrz Miasta Brzegu, Dyrektorzy szkół średnich oraz przyjaciele szkoły podziękowali za ponad trzyletnią współpracę Dyrektorowi Szkoły Łukaszowi Denys. Były już dyrektor szkoły odszedł ze stanowiska i niedługo rozpocznie nową pracę.


Dyrektor Łukasz Denys był bardzo zaangażowany w pracę i życie szkoły. Nawiązał współpracę z wieloma firmami, zakładami pracy, pracodawcami z województwa opolskiego, w tym m.in. z Opolską Izbą Rzemieślniczą, Opolską Izbą Gospodarczą, uczelniami wyższymi województwa opolskiego, PKP Cargo Śląski Zakład Spółki w Tarnowskich Górach, Opolską Regionalną Organizacją Turystyki, hotelem  De Silva Premium, hotelem Mercure z Opola. Dzięki współpracy z firmą Tauron Dystrybucja powstała klasa patronacka dla elektryków. Powstały także nowe pracownie zawodowe dla gastronomii, hotelarzy i obsługi turystycznej. Szkoła otrzymała wiele prestiżowych nagród z różnych dziedzin: Opolską Nagrodę Jakości, „Srebrny Laur Umiejętności i Kompetencji” w kategorii nauka i innowacyjność, czy medal Mickiewicz-Puszkin za kreowanie poezji. Dodatkowo, uczniowie i nauczyciele uczestniczą w projekcie: Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy. Uczniowie szkoły odbywają też praktyki i staże w najlepszych firmach w kraju i zagranicą. Dzięki pracy Dyrektora Łukasza Denysa szkoła rozwija się szybko i prężnie. Warto zauważyć, że w tym roku szkolnym zostało otwartych aż 10 pierwszych klas!

Uroczystość pożegnania to chwile wielkich wzruszeń, bo nikt chyba nie lubi rozstań, chociażby miały najpiękniejszą oprawę. Pełnienie funkcji dyrektora to nie tylko sprawowanie obowiązków. To misja, a zarazem powołanie wymagające wiedzy, umiejętności i rozwagi, które to cechy – zdaniem społeczności szkolnej – dyrektor Łukasz Denys posiada.

– Drogi Panie Dyrektorze, jeszcze raz dziękujemy gorąco za czas dobrej i owocnej współpracy, postawę godną naśladowania i serce włożone w każde działanie na rzecz uczniów, rodziców, nauczycieli i szkoły. Dziękujemy za wzór sumiennej i pełnej oddania pracy, z prośbą o zachowanie nas w sercu i pamięci. Życzymy wspaniałych dni w życiu osobistym i zawodowym w nowej pracy, niezawodnego zdrowia i czasu na realizację własnych pasji i marzeń, by czas ocalił od zapomnienia wspólnie spędzone chwile, wspólne radości, a czasem i smutki. Dziękujemy! – przekazali przedstawiciele społeczności szkolnej ZSZ nr 1 w Brzegu.