Dzień otwarty w PSP nr 5. Szkołę odwiedzili jej przyszli uczniowie

0

We wtorek (25.02.2020r.) Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Brzegu miała zaszczyt gościć przyszłych żaków oraz ich rodziców z okazji Dnia Otwartego. Szanowni goście mieli niepowtarzalną okazję do zajrzenia w każdy szkolny kąt, a także porozmawiania z nauczycielami z którym będą widywać się dużo częściej od września.


Dyrekcja szkoły powitała wszystkich zgromadzonych w holu, a zaraz po tym uczennice klasy 2c oraz 3b wystąpiły w przepięknym tańcu „Tańcu aniołów”. Następnie przedszkolaki wsiadły do pociągu i każdy wagonik wraz z opiekunem pojechał na tematyczne zajęcia prowadzone przez nauczycieli brzeskiej „Piątki”, w tym m.in. na: zajęcia laboratoryjne z ciekawymi doświadczeniami i eksperymentami; czy na zajęcia w sali gimnastycznej, pn. „Zdrowo i sportowo”, gdzie przyszli uczniowie zmagali się z różnymi dyscyplinami sportu. Oprócz tego najmłodsi goście szkoły mieli również okazję do zabawy językiem angielskim na zajęciach „z angielskim na wesoło”. 

„Piątka” idzie z duchem czasu i nowymi technologiami, dlatego przedszkolacy bardzo chętnie wzięli udział także w zajęciach, pt. „Gry i zabawy z tablicą interaktywną”.  Była również okazja do gimnastyki dla języka czyli na przyjemne ćwiczenia logopedyczne, pt. „Rozwój mowy dzieci w wieku szkolnym”. Nie zabrakło również miejsca na zajęcia artystyczne, czyli „Edukację plastyczną”. Dużym zaskoczeniem dla maluchów były zajęcia prowadzone przez Samorząd Uczniowski. Starsi koledzy zapewnili świetną zabawę przy muzyce. Ponadto warto zauważyć, że uczniowie ci chętnie włączyli się w pomoc przy organizacji również innych zajęć. Przez cały czas mali goście szkoły mogli też zamienić się w ulubionego bohatera bajki, księżniczkę, motyla lub superbohatera, gdyż jedną z wielu atrakcji było malowanie twarzy. Kończąc podróż szkolnym pociągiem przyszli uczniowie dojechali teatru innego niż do tej pory znali – pudełkowego. 

Przez cały ten czas rodzice oraz ich pociechy mogli korzystać ze szkolnej kawiarenki, gdzie serwowano pyszną kawę oraz ciasta wypiekane przez nauczycieli. 

Wspólnie spędzony czas okupiony serdecznym śmiechem dzieci, ciekawymi zajęciami, miłymi rozmowami niestety szybko się skończył. Jednak we wrześniu spotkamy się ponownie, tym razem na dłużej Dlatego warto pamiętać o ważnych terminach rekrutacji, która trwa od 24.02.20r. do20.03.20r. Do zobaczenia! – informują przedstawiciele PSP nr 5. 

Katarzyna Bubel