Ogólniak z Grodkowa otrzymał nagrodę w ogólnopolskiej akcji „#OSE Wyzwanie”

0
fot. Dyrektor LO w Grodkowie, Monika Musiał-Biernat prezentuje jeden z laptopów z konkursu #OSE Wyzwanie

Liceum Ogólnokształcące w Grodkowie jako jedyna szkoła z powiatu brzeskiego otrzymała nagrodę w konkursie organizowanym przez Narodowy Instytut Badawczy NASK oraz Ministerstwo Cyfryzacji. W konkursie, pn. „#OSE Wyzwanie” wzięło udział ponad 1600 szkół z całego kraju.


W konkursie mogły wziąć udział szkoły zgłaszające zapotrzebowanie na nowoczesny sprzęt komputerowy, a w związku z tym, że jesteśmy w dobie cyfryzacji, a ten sprzęt jest niezwykle potrzebny, to postanowiliśmy wystartować w rywalizacji. Ciągle unowocześniamy naszą pracownię multimedialną, komputerową. Wystartowaliśmy w konkursie, wykonaliśmy również pracę plastyczną, spełniliśmy wszystkie warunki, jakie były potrzebne i udało nam się! Dzięki wygranej w naszej szkole powstanie mobilna pracownia multimedialna, w której składzie znajdzie się duża szafa na kółkach mogąca pomieścić szesnaście laptopów z punktem dostępowym. Docelowo sprzęt powinien zostać wykorzystywany na różnych przedmiotach lekcyjnych – mówi Monika Musiał-Biernat, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śl. W Grodkowie

Komisja konkursowa przyznała nagrody 764 placówkom edukacyjnym. W województwie opolskim przyznano ich 19. Najwięcej nagród otrzymały szkoły z powiatów: opolskiego, oleskiego i nyskiego. Warto zaznaczyć, że są one przyznawane wszystkim typom szkół od podstawowych od średnie. Ogłoszenie wyników miało miejsce w poprzednim roku, ale dopiero w teraz sprzęty dotarły do opolskich placówek i w tym do Grodkowa.

Nagrodą w Konkursie #OSEWyzwanie są mobilne pracownie multimedialne, które będą wsparciem przy prowadzeniu lekcji i korzystaniu z internetowych zasobów edukacyjnych. W konkursie mogły wziąć udział szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Kolejne warunki, które należało spełnić to zgłoszenie się szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowo, szkoła mogła przysłać przygotowaną specjalnie na konkurs pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”. Szansę na wygraną zwiększała również deklaracja zgłoszenia się szkoły do programów OSE Hero oraz CodeWeek.