Starostwo szykuje się do remontu sali gimnastycznej w grodkowskiej szkole

0

Starostwo chciałoby przeprowadzić remont wysłużonej sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Żołnierzy Niezłomnych  w Grodkowie. Sala decyzją Państwowej Inspekcji Pracy częściowo została wyłączona z użytkowania w 2018 r. Chodzi przede wszystkim o zły stan parkietu, który uległ znacznemu zniszczeniu przez lata funkcjonowania szkoły, która za rok będzie świętowała m.in. swoje 70-lecie. Prace miałyby odbyć się w okresie wakacyjnym tego roku. Zgodnie z kosztorysem remont miałby wynieść 100.000,00 zł, ale ostateczna cena będzie znana po wyłonieniu wykonawcy.


Sala gimnastyczna została zamknięta przez Państwowy Inspektorat Pracy w 2018 r., teraz mieliśmy ponowne kontrole z Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Sanepid w swoim protokole ujął to, że sala nie jest zdatna do prowadzenia zajęć i uczniowie tak naprawdę nie mają gdzie ćwiczyć, szczególnie w okresie jesienno zimowym. Jest lepiej, kiedy mogą wyjść i ćwiczyć na boisku. Z całą pewnością nie jest to komfortowa sytuacja, dotychczas nasi uczniowie ćwiczyli na jednej połowie sali, ale ta druga również została obciążona i parkiet także wymaga już renowacji. Z całą pewnością zagraża to bezpieczeństwu uczniów, parkiet powinien być gładki – wyjaśnia dyrektor ZSP w Grodkowie, Danuta Trzaskawska.

W ramach modernizacji podłogi przeprowadzone zostałyby prace polegające na demontażu i utylizacji starej podłogi, wymianie starej instalacji c.o. zlokalizowanej pod posadzką, wykonaniu posadzki betonowej, montażu nowej podłogi sportowej (podkładki amortyzacyjne, ruszt, 2x płyta, 2x folia, wentylacja podposadzkowa, ułożenie wykładziny sportowej oraz malowanie linii boiskowych) – dowiadujemy się od pracowników starostwa.