Witaj Szkoło! Pasowanie w Ósemce

0

Nadszedł wrzesień i wraz z nim, po wakacyjnym wypoczynku, mogliśmy powitać nowych uczniów naszej szkoły. Tym razem, w związku z procedurami obowiązującymi w PSP nr 8 w Brzegu w związku z zagrożeniem Covid-19, na salę gimnastyczną brzeskiej Ósemki zaprosiliśmy samych pierwszoklasistów wraz z rodzicami. Takich miłych gości trzeba przywitać przecież uroczyście!

W tym ważnym dniu kilka słów do naszych milusińskich skierowała Pani Dyrektor Lucyna Bończak, która nie tylko ciepło przywitała uczniów klas pierwszych. Życzyła im także, aby czas spędzony w szkole był efektywny, pracowity, ale przede wszystkim radosny, pełen uśmiechu i przyjaźni, optymizmu i wiary w siebie. W ciepłych słowach przypomniała, że najważniejsze w procesie nauki są relacje: nie tylko z uczniami, ale i z rodzicami oraz dziadkami. To one są źródłem motywacji i efektywnej nauki. Wyraziła nadzieję, że wirus w koronie / korona wirus / nie przeszkodzi nam w tym oraz żartobliwie i optymistycznie dodała: „Zrzucamy koronę wirusowi i rozsiewamy wirusa zdrowia, życzliwości, dobroci, uśmiechu i pogody ducha”.
Po krótkim występie artystycznym, który uświetniły uczennice klas trzecich i szóstych, nadeszła pora na Pasowanie na Ucznia. Uśmiechy nie schodziły z twarzy nowych wychowanków Ósemki. Po oficjalnym powitaniu nowego roku szkolnego uczniowie udali się do gabinetów lekcyjnych wraz ze swoimi wychowawcami: Dorotą Wojciechowską i Beatą Malinowską oraz Katarzyną Kęśminowicz i Beatą Kosztowniak. Wyposażeni w plany lekcji i drobne upominki, przygotowane przez wychowawców, prowadzeni jeszcze za rękę przez rodziców obiecali, że zaprzyjaźnią się ze szkołą.
Wiemy, że początki są zarówno trudne, jak i bardzo ciekawe. Mamy nadzieję, że pasja i chęć odkrywania przeważą w przypadku naszych uczniów i wraz z nami wyruszą w nową, szkolną podróż. Życzymy wszystkim uczniom, a w szczególności naszym pierwszakom, aby ten rok był szczęśliwy i pełen sukcesów!

Wychowawcy klas 1A,1B