Kolejne przedszkole w Brzegu zamknięte

0
fot. archiwum

Dziś (20.10) rano informowaliśmy o tymczasowym zamknięciu Publicznego Przedszkola nr 10, a kilka godzin później, na stronie brzeskiego magistratu, pojawił się kolejny komunikat o zawieszeniu zajęć stacjonarnych w przedszkolnej „Piątce”.


Tym razem sanepid zawiesił funkcjonowanie PP nr 5. Placówka nie będzie prowadzić zajęć do 25 października. Pod nadzór sanitarny trafiły wszystkie dzieci, które uczęszczały do przedszkola od 12 października. Poniżej publikujemy komunikat w tej sprawie.


„Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 5 w Brzegu informuje, że decyzją Sanepidu w dniach od 21 do 25 października 2020 r.  zawieszone zostają zajęcia stacjonarne wszystkich grup przedszkolnych. Zajęcia dla dzieci będą realizowane w formie zdalnej .
Wszystkie informacje przekazywane będą  rodzicom  poprzez ustalone formy kontaktu z wychowawcami grup i dyrektorem.
Prosimy wszystkich rodziców o rozmowy z dziećmi na temat konieczności  stosowania zasad higieny osobistej i środków ostrożności, przy jednoczesnym wsparciu emocjonalnym dzieci.
Dzieci przychodzące do przedszkola od 12 października 2020 r. są objęte nadzorem sanitarnym , w związku z powyższym nie mogą opuszczać miejsca zamieszkania. Domownicy nie są pozbawieni swobód obywatelskich.
Proszę o kontrolowanie stanu zdrowia dziecka i domowników. Działania te są podejmowane decyzją SANEPIDU po wywiadzie epidemiologicznym z dyrektorem przedszkola”.