Święto Niepodległości w Publicznym Przedszkolu nr 4

0
fot. Przedszkole

„ Biało – czerwone kolory,
to bliskie sercu symbole
Polacy walczyli o wolność,
gdy kraj nasz popadł w niewolę”.


Dnia 10 listopada w Przedszkolu nr 4 w Brzegu zgodnie z tradycją obchodziliśmy 102 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pani dyrektor Albina Łącka przywitała dzieci i zaprosiła do wspólnego oglądania przedstawienia oraz zwróciła uwagę na znaczenie obchodów Święta Niepodległości w tradycji polskiej.

Inscenizacja przygotowana przez dzieci z grupy „Motylki” pod kierunkiem swoich pań składała się z wierszy, pieśni patriotycznych oraz polskiego tańca ludowego – krakowiaka. W ten sposób przedstawiły sytuację Polski pod obcym zaborem i dojście do odzyskania niepodległości. Celem przedstawienia było rozbudzanie uczuć patriotycznych, wychowanie w miłości do ojczyzny, kultywowanie polskich tradycji oraz uczczenie pamięci bohaterów poprzednich pokoleń.

Podczas występu realizowane były treści patriotyczne, dbałość o czystość języka i poprawność polskiej mowy. W tym szczególnym dniu w salach i na korytarzach dominowały polskie symbole narodowe wykonane przez dzieci. Zwieńczeniem uroczystości było odśpiewanie hymnu o godz.11.11. W tak ważnym wydarzeniu od lat organizowanym w naszej placówce ze względu na zaistniałą sytuację nie mogli uczestniczyć jak co roku zapraszani goście i rodzice . Przedstawienie ze względów epidemiologicznych oglądały tylko dzieci z grupy „Pszczółki”, jednak dzięki możliwościom nowoczesnych technologii całość została zarejestrowana w formie filmu i udostępniona zarówno rodzicom jak i pozostałym dzieciom z przedszkola.

G. Dziedzic, D. Chojnacka