Konkurs pt. „ Kukiełki, marionetki i pacynki” w Przedszkolu Publicznym Nr 3 w Brzegu

0
fot. PP nr 3

W pierwszym tygodniu lutego przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 3 odbyły podróż do krainy baśni, bajek i legend. Poprzez utworzony kącik teatralny w sali dzieci mogły wcielać się w rolę aktora, co wpływało na rozładowanie zgromadzonych emocji oraz pobudzenie wyobraźni małego artysty. W naszym przedszkolu podtrzymujemy i rozwijamy zainteresowania czytelnicze dzieci.

Czytanie, bądź opowiadanie dziecku bajek to nie tylko przyjemność płynąca z kontaktu z nim – to inwestycja w jego rozwój. Bajki odzwierciedlają dziecięcy sposób postrzegania świata, myślenia i odczuwania. Dzięki temu stanowią one doskonały kanał oddziaływania na wyobraźnię.

Dlatego też w grupie Biedronki został ogłoszony konkurs. Zadanie polegało na wykonaniu kukiełki, marionetki albo pacynki bajki „Czerwony Kapturek”. Nie zabrakło żadnej postaci z bajki. Zaangażowanie rodziców i dzieci było ogromne. Wszyscy wykazali się ogromną kreatywnością. Wykonane prace pięknie zdobiły kącik teatralny w sali, a zwieńczeniem dzieła była inscenizacja bajki wykonana przez Biedroneczki. Wcielanie się w rolę aktorów sprawiało dzieciom wiele przyjemności. Na ich twarzach gościł uśmiech i radość przez cały dzień.

Magdalena Przybył