Są wolne miejsca w żłobku dla dzieci z Gminy Lubsza

0
To chyba bardzo dobra wiadomość dla rodziców dzieci w wieku od 1 do 3 roku życia, którym skończył się urlop macierzyński czy ojcowski i mają zobowiązania zawodowe. Są wolne miejsca w żłobku. A dokładnie w Klubie Dziecięcym w Lubszy.

Trudne wybory rodziców i mity na temat żłobków
Rodzice, którzy po zakończeniu urlopu macierzyńskiego czy ojcowskiego, opiekuńczego czy wychowawczego wracają do pracy stają przed trudnym wyborem. No dobrze ale co zrobić z dzieckiem? Wyprawienie dziecka do pierwszej placówki oświatowej to spory stres, nie tylko dla malucha, ale także dla rodziców. Czasami mogą skorzystać opieki babć i dziadków. Ale nie zawsze jest to możliwe. Mogą również zatrudnić opiekunkę. Albo mogą skorzystać z oferty żłobka lub klubu dziecięcego. Jeśli oczywiście znajdzie się wolne miejsce w takowych…

Jest trochę mitów krążących o żłobkach, które często powtarzane są głównie, przez pokolenie zaniepokojonych o los wnuków babć i dziadków, czyli naszych rodziców. Główny z nich, oparty jest na ich doświadczeniach z lat PRL-u, że żłobek to ostateczność i zło konieczne… Współczesne żłobki to nie przechowalnie, w których malcy snują się od ściany do ściany z napompowanymi pieluchami i gilem pod nosem, lecz są miejscem, gdzie dba się o ich rozwój, zapewnia wiele rozrywek i uczy samodzielnego funkcjonowania oraz poruszania się w grupie rówieśników. To placówki z wykwalifikowaną kadrą, oraz mnóstwem zajęć rozwijających umiejętności manualne, muzyczne, plastyczne czy ruchowe. Jeśli do tego dzieci mają do dyspozycji ogród, to wiemy spędzą też sporo czasu na świeżym powietrzu.

Klub Dziecięcy w Lubszy ma wolne miejsca
Klubu Dziecięcego w Lubszy jest nowoczesną i doskonale wyposażoną placówką, działającą od 1 września 2019r., gdzie dzieci mają zapewnioną nie tylko opiekę, ale również edukację. Gdzie poprzez zabawę pod kierunkiem odpowiednio przygotowanej kadry, dzieci uczą się nowych doświadczeń i umiejętności – wyjaśnia dyrektorka klubu Aurelia Heidel.

W klubie dokłada się szczególnych starań by dzieciom zapewnić opiekę w warunkach zbliżonych do warunków domowych oraz by zagwarantować im właściwą opiekę pielęgnacyjną i edukacyjną. A prowadzone zajęcia opiekuńczo-wychowawcze i edukacyjne, uwzględniają rozwój psychomotoryczny właściwy do wieku każdego dziecka. W klubie dzieci są podzielone na dwie 14 osobowe grupy. W młodszej grupie są dzieci od 1 do 2 roku, a w grupie starszej, dzieci 2+ do 3 roku życia. Każdą grupą jednocześnie opiekuje się 2 opiekunów + 1 pomoc opiekuńcza, a więc na każdego opiekuna przypada niespełna piątka dzieci.

Ważne jest by był bezpieczny ogród i plac zabaw
Klub usytuowany jest w parterowym, ogrodzonym budynku z dala od ruchliwych ulic. Budynek klubu znajduje się w otoczeniu dwóch ogrodów po 600m2 każdy, z placami zabaw wyposażonymi w nowoczesne, w pełni bezpieczne i atestowane huśtawki, zjeżdżalnie, bujaki, drabinki i piaskownice. Ponadto w tej chwili kończą się prace w drugim placu zabaw, który został wyposażony w urządzenia w sposób szczególny dostosowane do wieku dzieci najmłodszych. Na terenie klubu jest również wielofunkcyjne boisko trawiaste o powierzchni 350m2 oraz ogród w którym posadzone są drzewka i krzewy owocowe.

 • W planach jest również przygotowanie w przyległym do terenu klubu i przedszkola lasku, edukacyjnego oczka wodnego z systemem kanałów oraz edukacyjna ścieżka przyrodnicza. A w dalszych planach również miasteczka ruchu drogowego. W ten sposób teren ogrodów przyległych powiększy się o kolejne setki metrów kwadratowych – zapowiada szefowa Klubu Dziecięcego w Lubszy Aurelia Haidel

  Dzieci z alergiami, wegetarianie czy weganie to nie kłopot
  W czasie pobytu w klubie dzieci otrzymują 4 posiłki, które są przygotowywane w wydzielonej wyłącznie do dyspozycji klubu kuchni. Posiłki dzieci jedzą w jadalni, która również znajduje się w pomieszczeniach klubu. O godzinie 8.30 dzieci jedzą pierwsze a o godzinie 10.00 drugie śniadanie. Obiad podzielony jest również na dwie części i o godz. 11.15 dzieci otrzymują pierwsze danie i deser, a po drzemce poobiedniej o 13.30 dzieci jedzą drugie danie.

  Ale co bardzo ważne. W Klubie Dziecięcym w Lubszy respektowane są wszystkie ograniczenia żywieniowe dzieci wynikające z alergii, uczuleń czy preferencji rodziców.
 • Dla dzieci, których rodzice umieścili w zgłoszeniu odpowiednią adnotację, przygotowywane są posiłki uwzględniające te ograniczenia. Ba! Rodzice wegetarianie czy weganie, jeśli jest to ich życzeniem, również mogą taką adnotację w zgłoszeniu umieścić. I rodzice nie muszą, jak to bywa w innych placówkach, przynosić do nas swoich produktów. Jesteśmy na to przygotowani. – tłumaczy Aurelia Haidel.

  No to w drogę!
  Zresztą najlepiej jest się wybrać samemu i zobaczyć wszystko na miejscu na własne oczy. Daleko chyba nie macie…? Przy okazji warto jest też zobaczyć jak zorganizowana jest praca klubu, warto też na miejscu porozmawiać z prowadzącymi klub, bo przecież powierzamy im nasze największe skarby…

  Rodziców zainteresowanych klub zaprasza do kontaktu:
  tel. 77 404 60 24- email: dyrektor@teczowyzakatek-lubsza.pl; Można też zajrzeć na stronę internetową klubu http://www.teczowyzakatek-lubsza.pl