Wiosenne tradycje w „Jedynce”

0
fot. PP nr 1

W Przedszkolu Publicznym nr 1 w Brzegu ostatnie tygodnie marca były bardzo ciekawe w zajęcia jak i zabawy. Dzieci miały możliwość wysiewu nasion, sadziły cebulki kwiatowe, eksperymentowały, zakładały hodowle fasoli, a kilka dni później zabrały się do przedświątecznych przygotowań i dekoracji, która pojawiała się w salach zabaw. W tym okresie dzieci wspólnie z Paniami i Rodzicami przystąpiły do wielu konkursów organizowanych w przedszkolu jak i poza placówką- online.

Dla naszych przedszkolaków okres przygotowań do Wielkanocy był bardzo pracowity, podtrzymując tradycję dzieci wspólnie z rodzicami jaki w grupach tworzyli palmy wielkanocne, ozdoby wielkanocne, pisanki. Dzieci kochają wiosnę, w poszukiwaniu jej oznak odbywały wyjścia do ogrodu jak i parku. W ogrodzie przedszkola w odstępach czasowych, aby tradycji stało się zadość, wszystkie grupy przedszkolne pożegnały Marzannę -Zimową Pannę, powitały Wiosnę kwiatami, ze śpiewem, z gaikiem zielonym.

Przygotowując się do Świąt Wielkanocnych, poznając ich tradycje, wyrażając chęć pokazania swoich umiejętności artystycznych, każda grupa zaprezentowała krótki program wielkanocny, pod kierunkiem nauczycielek grup w formie online. Przedszkolaki otrzymały również prezenty od Wielkanocnego Zajączka.

Tekst: Małgorzata Kulińska
Foto: Nauczycielki PP nr 1