Konkurs „KOKI I UPIĘCIA” w Młodzieżowym Centrum Kariery w Brzegu

0

W miniony czwartek (29. kwietnia) został rozstrzygnięty konkurs pt. „Koki i upięcia” zorganizowany przez Młodzieżowe Centrum Kariery przy współpracy z Hufcem Pracy oraz Zespołem Szkół Budowlanych w Brzegu.

Pomimo trudnych warunków i ograniczeń związanych z trwającą pandemią, uczestnicy OHP mieli szansę wykazać się kreatywnością i sprawdzić swoje umiejętności zawodowe. Zadaniem uczestników było wykonanie tematycznej fryzury na otrzymanej od organizatorów główce treningowej i przesłanie prac w formie zdjęć, które ukazywały fryzurę z różnych perspektyw.

Nad zachowaniem wszelkich środków ostrożności i poprawnym przebiegiem konkursu na każdym jego etapie czuwała kadra MCK oraz Komendant Hufca Pracy. Powołana została komisja konkursowa w skład której wchodzili: Pani Sandra Ledwig nauczyciel ZSB w Brzegu, prowadząca Salon Fryzjerski Unique Pani Anita Stohnij-Dobrowolska, a także prowadzący Akademię Fryzjerską Pan Rafał Wiewióra.

Finał konkursu odbył się w siedzibie Hufca Pracy w Brzegu, gdzie podczas spotkania jury biorąc pod uwagę zgodność wykonanej pracy z tematem konkursu, staranność, twórcze podejście do tematu oraz estetykę, jednogłośnie wyłoniło zwycięzców.
Pierwsze miejsce komisja przyznała Katarzynie Kowalskiej, drugie miejsce zajęła Amelia Drozd, a trzecie Karolina Brzezina. Laureatki wyróżnionych miejsc otrzymały atrakcyjne nagrody.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie a komisji za zaangażowanie, wsparcie i przemiłą atmosferę.

Aleksandra Partykiewicz i Magdalena Smoła