W Hufcu Pracy w Brzegu dużo się dzieje. „Dbamy o wszechstronny rozwój naszych uczestników”

0
fot. Hufiec Pracy w Brzegu

Hufiec Pracy w Brzegu współpracuje z Zespołem Szkół Budowlanych, a w ostatnim czasie zorganizował liczne przedsięwzięcia, kursy zawodowe i imprezy rekreacyjno-sportowe. Obecnie młodzież bierze udział w kursie barman-kelner-barista oraz kosmetycznym, organizowanym przez Opolską Wojewódzką Komendę OHP.


  • „Uczestnicy biorący udział w tych kursach mogą podnosić swoje umiejętności i kwalifikacje w zakresie tematyki kursów, dzięki czemu będą bardziej atrakcyjni dla swoich przyszłych pracodawców. W najbliższym czasie będą organizowane także kursy na operatora wózków jezdniowych i koparko-ładowarek. W maju, w naszej jednostce odbyła się pierwsza część warsztatów z fotografii o tematyce fotografii studyjnej. Kolejna część warsztatów fotograficznych przewidziana jest w czerwcu i tematem przewodnim będzie fotografia w plenerze” – informują przedstawiciele brzeskiego Hufca Pracy.

To nie koniec, bo również w maju odbyły się warsztaty z plecenia makramy, podczas których młodzież poznała tajniki pracy rękodzielnika i metody relaksacyjne. Co więcej, uczestnicy chętnie angażują się w akcje pomocowe, np. zbiórka koców, prześcieradeł i pościeli dla Brzeskiego Centrum Medycznego. Uczestnicy wraz z kadrą Hufca Pracy w Brzegu wsparli także Program „Bezpłatne maseczki ochronne dla mieszkańców Gminy Brzeg”, w ramach którego rozdawali maseczki ochronne jednorazowego użytku dla społeczności brzeskiej.

  • „Nasza młodzież udała się do Galerii Sztuki Współczesnej znajdującej się w Brzeskim Centrum Kultury, w celu obejrzenia wystawy pn. „Kobieta. Inspiracja, tajemnica, wyzwanie, spełnienie”. Maj był zdecydowanie miesiącem poświęconym uwrażliwieniu młodzieży na piękno kultury i sztuki. W czerwcu planowane jest wyjście do kina „Centrum” mieszczącego się w Brzeskim Centrum Kultury na wybrany przez uczestników w sposób demokratyczny seans. Młodzież już poszukuje propozycji filmowych”.

    Z okazji Dnia Dziecka wychowawcy Hufca Pracy w Brzegu wraz z kadrą pedagogiczną ZSB w Brzegu zorganizowali imprezę rekreacyjno-sportową pn. „Sport na wesoło”, podczas której młodzież brała udział w licznych zabawach integracyjnych i konkurencjach sportowych. Kolejną niespodzianką dla uczestników są organizowane w najbliższym czasie warsztaty mydlarskie. Chętnych nie brakuje, ponieważ lista jest już prawie pełna.
  • Z nami nie da się nudzić. Dbamy o wszechstronny rozwój naszych uczestników, bo to klucz do sukcesu” – podsumowuje OHP w Brzegu.

Patrycja Dąbrowska, Agata Straub