Warsztaty edukacyjne w pracowniach Zaczarowanego Świata – Centrum Nauki i Eksperymentu RCRE w Opolu

0
fot. PP nr 3

W dniu 17.06.2021 r. dzieci z Przedszkola Publicznego nr 3 w Brzegu uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w pracowniach doświadczalno -eksperymentalnych Zaczarowanego Świata – Centrum Nauki i Eksperymentu RCRE w Opolu, w ramach projektu edukacyjnego „Dwujęzyczna Opolszczyzna”.


Jest to wyjątkowe miejsce, gdzie dzieci – przez zabawę mogą samodzielnie odkrywać wspaniały, fascynujący świat nauki i nowoczesnych technologii, a to właśnie przez zabawę i bezpośrednie doświadczanie najszybciej się uczą.

Już na wstępie na wszystkich uczestników wyprawy czekała fascynująca przygoda doświadczania świata w pracowni Gimnasticum. Każde dziecko mogło w specjalnych okularach spróbować swoich sił w pokonywaniu sensorycznego toru przeszkód. Jak się okazało nie było to takie łatwe zadanie.

Atrakcją były zajęcia edukacyjne w pracowni Plastra Miodu, na których przedszkolaki dowiedziały się dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat życia pszczół, zostały zapoznane z etapami powstawania miodu. Ostatnią nie mniej ciekawą i fascynującą pracownią był Owocowy Zakątek, gdzie za pomocą lup dzieci obserwowały życie owadów i miały okazję przyglądać im się z bliska.

Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili do przedszkola zadowoleni i pełni niesamowitej wiedzy.


Anna Rosińska