Uczniowie z „Trójki” stanęli na podium wojewódzkiego konkursu „BRD Opole 2021”

0

750 uczniów z 62 szkół podstawowych Opolszczyzny, wzięło udział w tegorocznej edycji turnieju o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym, którego organizatorem był Polski Związek Motorowy. W finale wojewódzkiego konkursu spory sukces odniosła drużyna Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzegu. Nasi uczniowie w finałowym etapie stanęli na podium, zajmując 2. miejsce w konkursie.

Turniej „BRD Opole 2021” trwał od kwietnia do czerwca i został podzielony na trzy etapy w dwóch grupach wiekowych: klasy IV, V, VI oraz grupa starsza, czyli klasy VII i VIII.

W każdym z etapów uczestnicy mierzyli się z przepisami ruchu drogowego oraz znajomością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Formuła konkursu on-line pozwoliła również na wirtualny przejazd trasą w „miasteczku ruchu drogowego”.

Pierwszy etap odbył się 30. kwietnia i tylko połowa uczestników (384 osób) zaliczyła go pozytywnie otrzymując przepustki do kolejnej fazy konkursu.

Drugi etap przeprowadzono 14. maja, a warunkiem kwalifikacji do finału było uzyskanie 70% poprawnych odpowiedzi w teście. Zadanie to wykonało 238 uczniów z 56 szkół.

Finał turnieju rozegrano w dniu 12. czerwca, a czteroosobowa drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzegu zajęła w nim 2. miejsce. W skład zespołu weszli: Rafał Korniluk (klasa VIa), Zofia Borończyk (klasa VIb), Krzysztof Kadłubowski (klasa VId) oraz Kamil Mysłek (klasa VId). Ponadto, Rafał Korniluk indywidualnie zajął 7. miejsce w klasyfikacji generalnej konkursu.