Pasowanie na Pierwszoklasistę w Ósemce

0

Wrzesień to miesiąc, który przypomina, że ciepłe  lato już minęło, że skończyły się wakacje.

Nadszedł czas nauki. A zatem… wszyscy spotykamy się w szkole wypoczęci, odprężeni, by z nowym zapasem sił rozpocząć naukę w nowym roku szkolnym 2021-2022.

1 września to ważny dzień dla wszystkich uczniów, zwłaszcza dla pierwszoklasistów.

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 8 w Brzegu od samego rana było dzisiaj uroczyście i wesoło. A to za sprawą uczniów klasy drugiej  i trzeciej, którzy wraz z wychowawcami przygotowali piękną akademię, podczas której serdecznie powitali pierwszoklasistów wraz z wychowawcami.

W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Brzegu – Jerzy Wrębiak, Proboszcz Parafii Kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego – ks. Adam Czternastek, Dyrektor Niepublicznego Przedszkola „Akademia Skrzata” – Urszula Kołodziejczyk, rodzice pierwszoklasistów i nauczyciele.

Najważniejszym momentem spotkania było  złożenie przez dzieci ślubowania. Najmłodsi uczniowie uroczyście ślubowali dbać o dobre imię szkoły, być dobrym kolegą, a swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom oraz nauczycielom.

Po ślubowaniu Burmistrz Brzegu – Jerzy Wrębiak oraz Dyrektor szkoły – Lucyna Bończak pasowali dzieci  na uczniów naszej szkoły. Jak co roku pomagał w tym duży, żółty ołówek.

Podczas inauguracji nowego roku szkolnego wszyscy obecni minutą ciszy oddali hołd bohaterskiej postawie naszych przodków walczących o wolną i niepodległą ojczyznę.

Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w miłych wspomnieniach wszystkich pierwszoklasistów.

Wierzymy, że będzie  to rok wyjątkowy, bo wszyscy rozpoczynamy go z nadzieją na naukę stacjonarną. Życzymy Wszystkim  wielu sukcesów w nauce. I radzimy: rozłóżcie tak swoje siły, by nie zabrakło ich na finiszu. A Wam drodzy nauczyciele dużo cierpliwości w codziennej pracy.

Wychowawcy klas pierwszych: Aneta Barcewicz i Iwona Sulikowska