Wielkie święto Słowiańskiej już 13 października. W programie jubileuszu bal dla absolwentów i przyjaciół szkoły

0
bud.JPG
fot. archiwum
Reklama
Reklama
Reklama

60 lat to wspaniała okazja do świętowania! Zespół  Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu, popularnie nazywany „Słowianką”, obchodzi w tym roku swoje 60 urodziny. To ważna rocznica, która świadczy o długiej historii i tradycji szkoły.


Przypomnijmy, że historia szkoły ma swój początek 1 września 1963 roku, gdy przy Liceum Pedagogicznym powstało Technikum Mechaniczne. Dziesięć lat później, 1 stycznia, utworzono Zespół Szkół Zawodowych nr 1, a 7 kwietnia 1978 roku Kuratorium Oświaty i Wychowania w Opolu przyznało szkole prawo noszenia imienia Marii Skłodowskiej-Curie.

  • „Jeśli jesteś – Czytelniku –  absolwentem/absolwentką, rodzicem ucznia/uczennicy, byłym pracownikiem lub po prostu lubisz tę szkołę i jej społeczność, możesz uczestniczyć w obchodach 60 urodzin” – czytamy w komunikacie ZSZ nr 1 w Brzegu. 

Głowna uroczystość jubileuszu odbędzie się o godz. 11:00 w Brzeskim Centrum Kultury, ale poprzedzi ją Msza św. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Brzegu, którą zaplanowano na godz. 9:45. W programie wydarzenia nie zabraknie również spotkania w budynku szkoły z możliwością zwiedzania sal lekcyjnych.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Reklama
Reklama

Całość podsumuje bal jubileuszowy dla absolwentów i przyjaciół szkoły. Impreza rozpocznie się o godz. 19:00 w Park Hotel & Restauracja Browar. Ilość miejsc jest ograniczona. Szczegóły na plakatach.

Reklama
Reklama
Reklama