Lirycznie i informatycznie na Słowiańskiej

0
fot. materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

3 listopada 2023 r Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu zorganizował kolejną edycję Zamkowego Turnieju Poetyckiego im. Janusza Wójcika – inicjatora Najazdu Poetów na Zamek Piastów Śląskich, poety, społecznika, polityka.


Wspomnieniami o zmarłym, ponad trzy lata temu, brzeżaninie podzielili się Monika Jurek Dyrektor Departamentu Edukacji i Rynku Pracy Urzędu Marszałkowskiego w Opolu, Jerzy Wrębiak Burmistrz Brzegu, Jacek Monkiewicz Starosta Powiatu Brzeskiego oraz Renata Listowska Przewodnicząca Rady Miejskiej w Brzegu. Zamkowy Turniej Poetycki uroczyście otworzyła pani Wioletta Frankiewicz Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu, która wyraziła satysfakcję z obecności licznie zgromadzonych, młodych ludzi.

Uczniowie – poeci ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa opolskiego zaprezentowali własne utwory liryczne, odwołujące się w tym roku do afirmacji życia, umiejętności dzielenia się z innymi radością istnienia, tworzenia tego, co uzdrawia naszą duszę.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Reklama

Jury składające się z uznanych poetów i ekspertów w dziedzinie literatury m.in. Marii Kowalczyk-polonistki, Małgorzaty Sobolewskiej- poetki, animatora kultury, dziennikarki oraz Elżbiety Ochmańskiej- Jurkowskiej- Kierownika Biura Oświaty Miasta Brzeg wyłoniło laureatów Zamkowego Turnieju Poetyckiego. Nagrodzeni w tym roku w kategorii szkół podstawowych to: I miejsce Pola Kulczycka ze PSP im. Jana Pawła II z Wołczyna, II miejsce Wiktoria Gajak z PSP nr 6 w Brzegu, III miejsce Nina Owczar z PSP nr 6 w Brzegu. Wyróżnienia otrzymali: Weronika Walenczak z PSP nr 1 w Brzegu oraz Piotr Zamojski z PSP nr 8 w Brzegu. Wśród uczniów szkół ponadpodstawowych: I miejsce zdobyła Zuzanna Mika z I LO w Brzegu, II miejsce-Daria Świstak z ZSE w Brzegu, III miejsce- Anna Gąsior z ZSZ nr 1 w Brzegu.

Wyróżnienia otrzymali Amelia Bonar z I LO w Brzegu, Julia Bolak oraz Paweł Pekar z II LO w Brzegu.

W konkursie przyznano również nagrody specjalne ufundowane przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Stobrawski Zielony Szlak , które otrzymali: Zuzanna Mika z I LO w Brzegu, Jessica Lachowicz z PSP nr 1 w Brzegu oraz Martyna Helik z ZSZ nr 1 w Brzegu.

Imprezę uświetnił charyzmatyczny występ wokalny Damiana Lisa.

Nagrody w konkursie ufundowane zostały przez: Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, Starostę Powiatu Brzeskiego, Urząd Miasta Brzeg-, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Stobrawski Zielony Szlak, Wyższą Szkołę Humanistyczno-Ekonomiczną w Brzegu,Grupę Azoty Sp. z o.o. ,Brzeskie Centrum Kultury, Związek Zawodowy ,,Solidarność’’ ,Shedan Bar w Brzegu.

W ostatnich dniach do szkoły przywieziono nagrodę, którą wywalczyli jakiś czas temu nasi uczniowie Dariusz Kownacki i Natan Biernat w konkursie „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”. Nagroda – w postaci 16 laptopów i monitora interaktywnego – właśnie została rozpakowana i będzie ułatwiać naukę w pracowni komputerowej. To już druga wygrana naszych zdolnych uczniów. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Elżbieta Mykicka
Joanna Łyczkowska

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama