Kto ty jesteś? Polak mały…

0
fot. Przedszkole
Reklama
Reklama

Dzieci i Absolwentki  Przedszkola Publicznego  nr 8 w Brzegu 13 listopada 2023 r.  uświetniły programem artystycznym Gali Wręczenia Nagród  – Konkursu Patriotycznej Twórczości Przedszkolnej, który odbył się pod patronatem Burmistrza Miasta Brzegu Pana Jerzego Wrębiaka w Brzeskim Centrum Kultury z okazji 105 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.


Nasze przedszkolaki  zainaugurowały uroczystość tańcem narodowym  – Polonezem, następnie zatańczyły Krakowiaka i Grozik znanym pod tytułem: „Poszło dziewczę po ziele”. Natomiast absolwentki przedszkola Wiktoria Sachaj, Nikola Włosińska i Julia Krężel znakomicie poprowadziły uroczystą Galę, ale także recytowały z młodszymi kolegami wiersze: W. Bełzy „ Katechizm Polskiego Dziecka” oraz B. Szurowskiej  „ Polskie Skarby”.  Do prezentacji swoich umiejętności w konkursie przystąpiły Brzeskie Przedszkola, każde z nich wykazało się wysokimi zdolnościami wokalnymi i artystycznymi, a wybrany repertuar był bardzo urozmaicony. Występy przedszkolaków oceniała Komisja Konkursowa pod przewodnictwem Pani Elżbiety Ochmańskiej – Jurkowskiej – Kierownika Biura Oświaty w Brzegu. Zmagania uczestników odbywały się w dwóch kategoriach: pieśni i inscenizacji. Jury miało bardzo trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzcę, ponieważ poziom był bardzo wyrównany. Jednak po długich i burzliwych obradach zostały ogłoszone wyniki.

Pan Burmistrz Jerzy Wrębiak i szanowne Jury zostało zaproszone na scenę, aby wręczyć statuetki i dyplomy. Dzieci zostały wyróżnione i nagrodzone, a nauczycielom  pogratulowano  wspaniałego  przygotowania  wychowanków. Takie przedsięwzięcie to  doskonała okazja do rozwijania  predyspozycji muzycznych u dzieci  i zaprezentowania ich  przed publicznością, jak  również lekcja patriotyzmu dla każdego Polaka. Dzięki tym prezentacją mogliśmy tak hucznie i z wielkim poczuciem patriotyzmu uczcić tak ważną dla Polaków datę -11 listopada 1918 roku.  

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Reklama

Święto Odzyskania Niepodległości to dla Polaków jeden z najważniejszych dni w historii naszego kraju. Już od najmłodszych lat nauczyciele, rodzice i dziadkowie opowiadają dzieciom, wnukom jak Polacy musieli walczyć, aby w szkołach można było uczyć się języka polskiego, aby można było mówić w języku polskim i aby Polska jako kraj z powrotem zaistniała na mapie. Święto narodowe to jest nasze wspólne święto, które wzbudza w Nas  dużo refleksji, ale też dużo radości i my dorośli musimy o tym zawsze pamiętać, mówić i przekazywać patriotyczne wartości młodszym pokoleniom.

Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom za przybycie na  uroczystość. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i współpracę. Dziękujemy naszym kochanym Przedszkolakom i  Absolwentkom za tak godne reprezentowanie  naszej placówki w środowisku lokalnym -jesteśmy z Was bardzo dumni!

Aleksandra Krężel – Dyrektor
Grono Pedagogiczne i Pracownicy
Przedszkola Publicznego nr 8 w Brzegu

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama