Przedszkolaki sadzą las

0
fot. Przedszkole
Reklama
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA

O korzyściach płynących z istnienia lasów nie trzeba nikogo długo przekonywać. W jaki więc sposób zainteresować najmłodszych oraz uwrażliwić ich na ich piękno oraz konieczność dbania o nasz wspólny dom – Ziemię. Odpowiedź na to pytanie znalazły przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Lubszy.


Dnia 20 kwietnia dzięki współpracy i wsparcia ze strony Nadleśnictwa w Brzegu, dzieci wspólnie z rodzicami przybyły aby razem z Panią dyrektor Aurelią Heidel oraz paniami nauczycielkami Marią Puszkiewicz i Marleną Sarzyniak, posadzić drzewa w lubszańskim lesie. Przedsięwzięcie zostało zainspirowane obchodzonym 22 kwietnia Międzynarodowym Dniem Ziemi oraz 100-leciem Lasów Państwowych. Warunkiem uczestnictwa w tak ważnym wydarzeniu było przyniesienie szpadli oraz chęć i zapał do pracy. Pomimo deszczu frekwencja nie zawiodła i praca została wykonana w ekspresowym tempie.

Akcję rozpoczęto od opowiedzenia przez pracowników leśnych o tym kiedy i jak powinno się sadzić nowe drzewka. Dzięki czemu zarówno dzieci jak i rodzice zapamiętają, że dobrze wykonane sadzenie powinno ułatwić sadzonkom adaptację do warunków występujących na uprawie leśnej. Przedszkolaki dowiedziały się również, że sadzenie rozpoczyna się zwykle jak najwcześniej wiosną. Były to więc ostanie drzewka zasadzone tej wiosny. Po uważnym wysłuchaniu, tatusiowie i mamusie chwycili szpadle w dłoń i wykopywali dołki, do których dzieci z zaangażowaniem wkładały sadzonki, by następnie móc je dokładnie zasypać ziemią. Przedszkolakom nie schodził z twarzy uśmiech, a efekt końcowy wywołał zadowolenie i dumę. Chcąc zobaczyć efekty swojej pracy najmłodsi wraz z rodzicami obiecali, że wrócą w to miejsce za rok by móc zaobserwować ich wzrost.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej

W ramach nagrody za ciężką pracę dzieci otrzymały medale, które z honorem zawiesiły na szyjach. Wspólnie postanowiono, że akcja sadzenia drzew na stałe zagości w kalendarzu Publicznego Przedszkola w Lubszy!

Reklama
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA