Temat NIEPODLEGŁOŚCI był mocno akcentowany w wielu przedszkolach i szkołach, również w wydarzeniach towarzyszących, jak: w konkursach recytatorskich, na wieczorach w Kawiarence w Brzeskim Centrum Seniora, w Zamku Piastów (Związek Emerytów), w Brzeskim Centrum Kultury poprzez II cz. Dziadów, jak również na koncercie Duetu Apasjonata i w programie 11 listopada przygotowanym przez Klub Garnizonowy. Toteż na temat treści i zaangażowania opiekunów i wykonawców nie będziemy się powtarzać, a jedynie szczerze podziękujemy kilkoma refleksjami.
Biało-czerwone, uroczyste spotkania były wielopokoleniowe, co świadczy o tym, że tradycja jest ważna. Rodzice, dzieci z chorągiewkami, dumni dziadkowie. Miła była obecność władz oraz przedstawicieli różnych organizacji.
Wspomnijmy mile, że w Sali Stropowej ratusza autorzy Klubu Literackiego „Brzeg” jako zaproszeni goście, spotkali się ze swoimi…uczniami, których dzieci z Publicznego Przedszkola nr 6 występowały na scenie. Tyle lat minęło, gdy razem organizowaliśmy uroczystości szkolne, włączając autorskie teksty! Symboliczna oprawa przedstawień, piosenki, wiersze…to ulubiony rodaków repertuar.
W dniu 7 listopada Muminki i Robaczki nie bawiły się zabawkami, tylko na poważnie, w strojach ludowych, wojskowych i salonowych – świętowały z nami Dzień Niepodległości. Było śpiewnie, kolorowo i tanecznie. Barwne symbole i rekwizyty, gra małych aktorów, to prawdziwy teatr małego widza w Brzegu!
Za pracę Pań nauczycielek oraz wymienionego w podziękowaniach pracownika od spr. technicznych w przedszkolu Grzegorza –WIELKIE PODZIĘKOWANIE! Usłyszeliśmy też wzruszające słowa od Burmistrz Violetty Jaskólskiej-Palus oraz z-cy – Witolda Kustry.
Autorzy Klubu Literackiego dziękują społeczności przedszkola za zaproszenie; jesteście dla nas inspiracją, ożywieniem, bo „dzieciństwo, to miejsce, w którym się mieszka całe życie”/Rosa M./, zwłaszcza w barwach biało-czerwonych.
……………….
Art. Romana Więczaszek – Klub Literacki „Brzeg”