Co słychać w „Szóstce” ? [galeria zdjęć]

0

Jesień powoli dobiega końca, a zima zbliża się wielkimi krokami. Za oknem nie widać już kolorowych liści, jaskółki odleciały daleko… Srebrzysty szron towarzyszy porannym wędrówkom do przedszkola. Za nami piękna pora roku jaką jest jesień i wiele atrakcji oraz wspaniale spędzonego czasu w towarzystwie roześmianych rowieśników.


 

Co takiego działo się w Przedszkolu Publicznym Nr 6 w Brzegu przez trzy miesiące od rozpoczęcia roku szkolnego? We wrześniu odbył się Festyn Pieczonego Ziemniaka czyli powitanie złotej pory roku. W zabawie na świeżym powietrzu chciał nam przeszkodzić kapryśny ciepły deszczyk – na szczęście nie udało mu się pokrzyżować naszych planów i doskonale bawiliśmy się z naszymi gośćmi! Niedługo po tym wszystkie przedszkolaki zostaly uroczyście pasowane na Przedszkolaka lub Starszaka. To były niesamowicie emocjonujące chwile! Gościliśmy w przedszkolu wyjątkowo muzykalnych gości – Dziadka Bacha oraz jego przyjaciół. Ciepła i słoneczna jesień sprzyjała wielu spacerom i wycieczkom po naszym pięknym Brzegu.

Uwielbiamy poznawać nasze urocze miasto. Często odwiedzamy Zamek Piastów Śląskich oraz Muzeum. W listopadzie odwiedziliśmy również cmentarz i zostawiliśmy od siebie kilka ciepłych światełek na zapomnianych grobach. To było bardzo wzruszające doświadczenie. Nasze Przedszkolaki brały udział w wielu konkursach – oczywiście bawiąc się przy tym w gronie przyjaciół. Obejrzeliśmy wiele zabawnych teatrzyków. Aktorzy nie zawsze byli profesjanolistami – uczniowie Państwowej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brzegu również przygotowali dla nas fantastyczne przedstawienie. Natomiast panie nauczycielki zaprosiły Starszaków na bardzo interesujące zajęcia. W przedszkolu zawsze dzieje się coś ciekawego, obchodzimy ważne dni, np. Dzień Praw Dziecka, Dzień Bez Papierosa, Dzień Pluszowego Misia i wiele, wiele innych.

Za nami andrzejkowe wróżby i masa towarzyszącego im śmiechu oraz Narodowe Święto Niepodległości. Nasze zainteresowania i zdolności rozwijamy również podczas dodatkowych zajęć organizowanych w przedszkolu. W tym roku znów zdobyliśmy Certyfikat Zielonej Flagi – uwielbiamy być EKO! Nasza dumą jest również udział z akcji Szlachetna Paczka. Rodzice, dzieci oraz pracownicy przedszkola współtworzyli paczkę dla pewnej wyjątkowej rodziny – jesteśmy dumni, że zorganizowaliśmy coś tak pięknego i zachęcamy wszystkich ludzi do dzielenia się sercem z innymi!

A skąd wiemy, że zima już się zbliża – że jest tuż, tuż? Bo odwiedził nas Świętny Mikołaj i zdradził nam pewną tajemnicę dotyczącą pierwszych płatków śniegu… Ale to nasza tajemnica!

Serdecznie zapraszamy na www.facebook.com/pp6brzeg i www.pp6brzeg.jimdo.com .

                                             Ewelina Antonowicz