Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

0

W środę, 10 grudnia br., w zawsze gościnnych dla Polskiego Czerwonego  Krzyża salach II LO, odbyła się przeprowadzona przez Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Brzegu Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia. Wzięli w niej udział laureaci etapu szkolnego wyłonieni spośród kilkuset uczestników z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Brzegu i gmin powiatu brzeskiego.


Uczestnicy mieli do rozwiązania 30 pytań testowych sprawdzających ich wiedzę z zakresu istniejących zagrożeń zdrowotnych, sposobu ochrony zdrowia, ochrony środowiska, zasad zdrowego stylu życia, a w szczególności: zasad higieny osobistej, zdrowego odżywiania, walki z nałogami a także zasad udzielania pierwszej pomocy. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą w tematyce Olimpiady.

Laureatami zostali:

W kategorii szkół gimnazjalnych: I miejsce zajęła Paulina Kielian z PG nr 4 w Brzegu, opiekunka Barbara Pyrek, II miejsce Patrycja Pogorzelska z PG nr 3 w Brzegu, opiekunka Zofia Wiśniewska, a III miejsce Patrycja Wąsik z PG w Kościerzycach.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwsze dwa miejsca zajęli uczniowie II LO:

I miejsce Michał Drozd, II miejsce Aleksandra Rudyk, opiekunka Aleksandra Sokołowska, III miejsce zajęła Angelika Pęcherska z Zespołu Szkół Ekonomicznych, opiekunka Alicja Chmielewska.

Wszyscy laureaci oprócz podziękowań i dyplomów otrzymali wartościowe nagrody rzeczowe w postaci plecaków i toreb. Sponsorem tych nagród było Starostwo Powiatowe, któremu serdecznie dziękujemy. Laureaci z pierwszych miejsc, reprezentować nas będą w przyszłym roku na Olimpiadzie szczebla okręgowego w Opolu. Życzymy im sukcesów.

Prezes Zarządu Oddziału Rejonoego PCK w Brzegu
Walerian Twardzik