Uczniowie PZSP w Przylesiu przywitali wiosnę

0

20 marca 2011 w  Publicznym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Przylesiu uczniowie powitali wiosnę podczas uroczystych obchodów Pierwszego Dnia Wiosny.W szkole było wesoło, kolorowo i wiosennie. Dzień rozpoczął konkurs plastyczny „Wiosna tuż, tuż…”.


 

Prace były piękne i kolorowe, a laureatkami w poszczególnych klasach zostały: Magdalena Bożek /kl.I/, Emilia Serwadczak /kl.II/, Maria Eliasz /kl.III/, Joanna Wiatrowska /kl.VI/.

Następnie uczniowie przeszli barwnym korowodem przez wieś z gaikami, które podarowali Sponsorom i Przyjaciołom Szkoły, pamiętając o wszystkich, którzy współpracują z naszą szkołą. Serdecznie dziękujemy Państwu za pomoc i wsparcie!

Kolejną atrakcją Pierwszego Dnia Wiosny były rozgrywki sportowe klas młodszych, zorganizowane i poprowadzone przez uczniowie klasy szóstej. Trzy drużyny mieszane, składające się z uczniów klas I-III, zacięcie walczyły o zwycięstwo. Wszystkim sportowcom gratulujemy zdrowej rywalizacji i determinacji, zwycięzcom szybkości i woli walki, a klasie szóstej sprawności organizacyjnej!

Pierwszy Dzień Wiosny w Przylesiu był niezwykle barwny i radosny, a uczniowie świetnie się bawili.Celem imprezy było nie tylko nie tylko pielęgnowanie tradycji  związanych z powitaniem wiosny, ale także zachowanie i rozbudzanie kreatywności uczniów, umożliwienie im prezentacji swoich osiągnięć w warunkach rywalizacji z rówieśnikami oraz  integracja zespołów klasowych i  całej społeczności szkolnej.

„Jeszcze czasem zrobi się chłodno,jeszcze słońce słabo przygrzewa. Jeszcze śnieżek nagle poprószy,jeszcze mało liści na drzewach. Ale to już dzień wiosny pierwszy,ćwierka ptaszek, wiatr wyśpiewuje. Jeśli będziesz bardzo uważny, oddech wiosny pewnie poczujesz…”

                                                                     Janina Skrzypczak, PZSP w Przylesiu