Dzień Otwarty w Publicznej Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II w Michałowicach

0
SONY DSC

Tegoroczny Dzień Otwarty w Publicznej Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II w Michałowicach rozpoczął się od mini recitalu pieśni dedykowanych patronowi szkoły oraz szanownym gościom.


Uczennice z klas IV – VI oraz utalentowane wokalnie pracownice szkoły, zaśpiewały ulubione piosenki obecnych na uroczystości: ks. Józefa Melera – proboszcza rzymskokatolickiej parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Lubszy, wójta gminy Lubsza – p. Bogusława Gąsiorowskiego oraz radnego gm. Lubsza – p. Adama Krzywego.

Uroczystość była także okazją do złożenia ukochanym mamom gorących, płynących prosto z serca życzeń w związku z Dniem Matki. Uczniowie zaśpiewali swym rodzicielkom „Życzymy, życzymy…”, a potem przyszedł czas na popisy przedszkolaków. Jako pierwsze, w montażu słowno-muzycznym pt. „Przedstawienie na Dzień Mamy”, zaprezentowały się maluchy z grupy Aniołek I, które przeobraziły się w słodkie misie. Starsze przedszkolaki upiekły słodkości, które przygotowały z darów serca i szczerych życzeń.

Po występach najmłodszych michałowiczan przyszedł czas na popisy uczniów szkoły podstawowej. Publiczność miała okazję obejrzeć spektakl pt. „Sierotka”, opowiadający o sile modlitwy, puszkinowską wersję baśni o złotej rybce, inscenizację „Bazyliszek”, taniec z rekwizytem – kwietnym łukiem oraz usłyszeć popisy flecistów.

Kolejne występy przeplatały popisy wokalne chóru „Dotyk Nieba”, który porywał gości skoczną muzyką oraz wzruszał, śpiewając pieśni gospel po polsku i po angielsku.

W programie artystycznym, który zaprezentowali uczniowie z Michałowic, każdy znalazł coś dla siebie. Dzień Otwarty Szkoły był okazją do spotkania się z nauczycielami uczącymi poszczególnych przedmiotów, do pokazania gościom panującego w szkole klimatu życzliwości, otwartości i akceptacji na indywidualność drugiego człowieka.

Jak podkreśliła dyrektor szkoły – p. Alicja Przepiórka, misją szkoły w Michałowicach jest dążenie do integralnego rozwoju uczniów. Kadra nauczycielska zabiega o to, by jej podopieczni kochali Pana Boga i stawiali Go zawsze na pierwszym miejscu.

miles