Mistrzyni dobrych manier z II LO w Brzegu

0

Sabina Wcisło zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie „Savoir – vivre na co dzień” i uzyskała w swojej kategorii wiekowej tytuł Mistrzyni dobrych manier.


 

Konkurs, którego organizatorem było Centrum Edukacji Humanistycznej „Logos”, cieszył się dużą popularnością wśród młodzieży II LO w Brzegu. Uczestnicy turnieju musieli zmierzyć z trudnymi pytaniami dotyczącymi zasad pierwszeństwa, powitań, savoir-vivre’u wobec osób z niepełnosprawnością, zachowania przy stole czy tytulatury w korespondencji i rozmowie, a także sytuacji niezręcznych. Prace oceniało profesjonalne jury, w którym znaleźli się pracownicy korpusu dyplomatycznego, dziennikarze, politycy i aktorzy. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i szczegółowe informacje zwrotne w postaci analizy wyników konkursu, dotyczących zasady precedencji i form grzecznościowych.

Uroczystość rozdania nagród laureatom odbyła się 12 czerwca br. w Warszawie w siedzibie Polskiej Akademii Nauk. Nagrody wręczał m.in.  Adam Jarczyński,  członek Zarządu Polskiej Akademii Public Relations oraz dyrektor  Polskiej Akademii Protokołu i Etykiety. Sabina otrzymała pióro wieczne z wygrawerowanym imieniem i nazwiskiem oraz dyplom laureatki.

Celem konkursu było propagowanie grzeczności obyczajowej i językowej jako elementu nie tylko kultury społecznej, ale także kultury języka polskiego. Laureatce I miejsca serdecznie gratulujemy.

AI