Uczniowie zbierali dary dla zwierzaków z „Przytul Psiska”

0

W październiku 2015r., dziewczyny z klasy 2a i 2c z Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu zorganizowały zbiórkę dla Brzeskiego Przytuliska „Przytul Psisko”. Do akcji włączyły się wszystkie klasy szkoły podstawowej i gimnazjum.


 

– Z dnia na dzień przybywało coraz więcej darów. Zebraliśmy 90 kg mokrej i 110 kg suchej karmy dla psów, 16 kg mokrej i  39 kg suchej karmy dla kotów, 16 kg przysmaków, 3 kagańce, 2 miski, 3 szczotki, 2 obroże, 1 smycz, 1 szelki oraz poduszki, koce, kołdry i poszewki – informują organizatorzy zbiórki.

Opiekunem akcji była Pani Wiesława Byczkowska. Do akcji przyłączyły się także wolontariuszki, które na stałe współpracują ze schroniskiem : Natalia Opielowska, Martyna Staszkiewicz, Weronika Cipirska, Aleksandra Trybel i Karolina Wojtak. W dniu 5.11.2015r. zebrane rzeczy zostały odebrane przez pracownika schroniska Panią Alicję Michałowicz.

Szczególnie w okresie jesienno – zimowym zachęcamy mieszkańców Brzegu do przekazywania rzeczy dla schroniska przy ul. Saperskiej 1 w Brzegu. Obecnie w schronisku przebywa około 25 kotów i 90 psów. Dzienne zapotrzebowanie na wyżywienie psów wynosi około 20 – 30 kg karmy suchej.

Zachęcamy wszystkich do adoptowania psów i kotów z Brzeskiego Przytuliska. Na nowy dom czekają szczeniaki, jak i starsze psy. Wspólnymi siłami pomóżmy naszym mniejszym przyjaciołom przetrwać zimę.

Sandra Szymek