Obiecujemy być zuchami i dobrymi przedszkolakami

0

Maluchy z Przedszkola Publicznego nr 5 w Brzegu mają za sobą pierwszy udany występ  na scenie. Ten uroczysty debiut odbył się  w  dniach 03 i 04 listopada podczas „Pasowania na Przedszkolaka”.


 

Do pasowania przystąpiły dzieci z dwóch grup „ Krasnoludków” oraz „Kubusiów”, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola.  Zaprezentowały  one  przybyłym gościom, to czego nauczyły się podczas minionych miesięcy.

Pod kierunkiem swoich wychowawczyń , Iwony Wantuch oraz Moniki Kużdżał, dzieci przygotowały krótki program  artystyczny, na który składały się znane i lubiane piosenki oraz wierszyki .

Odświętnie ubrane maluchy  wystąpiły w nowej roli przedszkolaka- aktora, który tańczy, śpiewa i recytuje. Pokonując  tremę udowodniły, że są gotowe do nowych wyzwań , jakie niesie ze sobą pobyt w przedszkolu.

Wysiłki te zostały docenione przez publiczność  i nagrodzone wielkimi brawami. Mali artyści wzbudzili ogólną sympatię i wywołali moc wzruszeń wśród obecnych gości.

Po występach wszystkie dzieci uroczyście ślubowały  być grzecznymi przedszkolakami i rzetelnie wypełniać swoje obowiązki. Symbolicznie, za pomocą wielkiego ołówka, maluchy zostały włączone do grona przedszkolaków.

Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia otrzymały piękne poduszki ze swoimi wizerunkami oraz koszulki z imionami.  Ten dzień z pewnością na długi czas pozostanie w pamięci naszych pociech.

Monika Kużdżał