NASZE MARZENIA

0

25 listopada 2015 roku w bibliotece Zespołu Szkół Nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu odbyło się niecodzienne spotkanie. Tego dnia do biblioteki przybyli rodzice, uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście.


Czekały na nich następujące niespodzianki: przedstawienie teatralne, wystawa książek zakupionych z projektu „Książki naszych marzeń”, prelekcja na temat wartości czytania oraz „Lekcje dla rodziców” ze skarbów mądrości książkowych. Uczniowie klas IIa, IId, IIIa i Vc oraz gościnnie uczennica klasy IIIa PSP nr 5 przygotowali inscenizacje wierszy „Na straganie” Jana Brzechwy, „Jesień” Doroty Strzemińskiej-Więckowiak oraz utworu Marii Terlikowskiej „Idzie jesień”. Młodzi aktorzy i aktorki występujący w przedstawieniu to uczestnicy warsztatów teatralno-filmowych prowadzonych przez panią M.Lenard. Wzorowo zaprezentowali się: narrator – Filip Klimko z klasy IId, jesień – Lena Lenard z klasy IIIa, gosposia – Klaudia Waryga z klasy IId, szczypiorek – Szymon Żuratyński z klasy IIa, koper – Julia Nakonieczna z klasy IIId, groch – Julia Rybacka z klasy Vc, rzepa – Angela Kibanda z klasy IId, pietruszka – Julka Konarska z klasy IIIa, seler – Amelka Grabowska z klasy IId, cebulka – Ala Mączka z klasy IIIa, burak – Alex Lasek z klasy IIa, fasolka – Malwina Kramek z klasy IIId, brukselka – Amelka Siedlecka z klasy IIIa, marchewka – Dominika Rybarczyk z klasy IId, kapusta – Maja Zielińska z klasy IId.
Rodzice i przybyli goście mieli możliwość wysłuchania prelekcji o tym, jak wielką wartością w życiu dziecka jest czytanie. Dowiedzieli się o zaleceniach austriackiej uczonej Charlotte Buchler oraz zapoznali z „Lekcjami dla rodziców”: Prowadząca spotkanie M.Lenard zachęciła obecnych do obejrzenia wystawy nowości książkowych. Na zakończenie przybyli goście mogli skorzystać ze słodkiego poczęstunku.

Maria Lenard