Spotkanie autorskie z Krzysztofem Petkiem w Grodkowie

0

W dniu 5 maja gościliśmy w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Grodkowie i jej filii w Jędrzejowie Krzysztofa Petka – autora powieści sensacyjno-przygodowych dla młodzieży, dziennikarza, reportażystę i organizatora wypraw i szkół przetrwania. Krzysztof Petek promuje zdrowy styl życia i aktywność społeczną. Walczy z postawami patologicznymi, organizując wykłady, wyprawy dla młodzieży. Zaproszony gość spotkał się z uczniami klas gimnazjalnych.


Na początku spotkania Krzysztof Petek opowiedział kilka zdań o sobie i ciekawie zaprezentował swoje książki. Zachęcał uczniów do czytania, nie tylko napisanych przez siebie książek, ale do nawiązania kontaktu z literaturą. Uczestników spotkania szczególnie zainteresował temat wypraw autora po kraju i najdzikszych zakątkach ziemi. Swoje ciekawe opowieści poparł slajdami i filmami z wypraw.

Krzysztof Petek dał się poznać jako osoba o niezwykłej charyzmie i osobowości, która potrafi zarazić każdego słuchacza chęcią poznawania świata i zdobywania doświadczeń.

A. Bogucka

MiGBP w Grodkowie