Artyści ze szkoły specjalnej.

0

W oczekiwaniu na Boże Narodzenie uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Brzegu przedstawili społeczności szkolnej, przyjaciołom i zaproszonym gościom Jasełka pod ujmującym tytułem „To Dziecię bezcenny nasz skarb” .

Inscenizację rozpoczęto wierszem księdza Jana Twardowskiego „Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?", który wprowadził nas w opowieść o narodzeniu dzieciątka Jezus zilustrowaną przez uczniów odgrywanymi postaciami w iście aktorskich występach. Widzowie zobaczyli: zwiastowanie Najświętszej Maryi Panny, taniec aniołów, przyjście pasterzy, przybycie króli a wraz z nimi ukrytego króla – małego chłopca, który również chciał powitać Jezusa, mściwego Heroda oraz Diabła. Podziwiali obraz ukazujący żłóbek namalowany przez Malarza i serce rozpalone blaskiem świec, a także kolędę „Cicha Noc” przełożoną na język migowy przez nauczycielkę religii Justynę Snopkowską.
Mali artyści przedstawiali biblijne sceny. Z nauczycielami wygłosili Orędzie z Groty Betlejemskiej uzupełniając hasło: „TO DZIECIĘ BEZCENNY NASZ SKARB".
Zwieńczeniem występu była piękna kolęda pt.„ Uciekali” rozbrzmiewająca w murach szkoły pachnącej choinką i świątecznymi piernikami. To dobry czas na wspólne kolędowanie.
Artyści występujący:
 Maryja i Józef- Anna Bednarczyk i Łukasz Kozioł
Aniołowie: Magdalena Śrutwa, Aleksandra Bider, Sylwia Zagrodzka, Iwona Kaźmierczak, . Ewa Bogusz.
Archanioł Gabriel- Roksana Grabowska
Królowie- Joanna Sławęta, Przemysław Jaeger, Wojciech Wilczek, Daniel Kozioł
Pasterze- Magdalena Torchała, Paulina Znamiec, Kamil Grabiński, Kamilka Foryś
Malarz- Alicja Bogusz
Herod- Sławomir Łukasiewicz
Diabeł- Seweryn Sobota
Narrator- p. Justyna Snopkowska
Miłym gościom: pani Elżbiecie Kużdżał- Radnej Miasta Brzeg, pani Halinie Marszałek z Brzeskiego Forum Kobiet, pani Bożenie Wdowiszewskiej- Członkini Zarządu Banku Spółdzielczego w Brzegu, pani Krystynie Chamot- katechetce z PSP nr 3 i jej wychowankom z klasy III oraz rodzinom uczniów i nauczycieli serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia.
Jolanta Mielniczek- Boszkiewicz