Ślubowania nadszedł czas

0

26 października 2016 roku dla obecnych pierwszoklasistów był zapewne najważniejszym dniem w ich życiu. W ten bowiem dzień odbyło się pasowanie na ucznia w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu.


Na uroczystość przybyło wielu znamienitych gości:  zastępca burmistrza Brzegu – p. Tomasz Witkowski, przewodniczący Rady Rodziców – p. Robert Wojewódka, dyrektor Szkoły – p. Anna Krokosz, wicedyrektorzy – p. Ewa Stefanowicz, p. Dorota Wyrzykowska i p. Dariusz Ilów oraz rodzice pierwszoklasistów. Akademię poprowadził  przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Norbert Madura.

Mali bohaterowie środowej uroczystości pod opieką swoich wychowawczyń – p. Beaty Wiland i p. Elżbiety Lemieszewskiej – zaprezentowali się w montażu słowno-muzycznym, przekonując wszystkich zebranych, że są już dobrze przygotowani, aby stać się prawdziwymi uczniami. Pomagały im w tym koleżanki z czwartej klasy, które opowiadały o swoich szkolnych doświadczeniach. Uczniowie pokazali swoje aktorskie i muzyczne talenty, śpiewając i recytując wesołe wierszyki, które rozbawiły niejednego dorosłego. Pani dyrektor Anna Krokosz życzyła pierwszoklasistom dużo zapału do nauki oraz przestrzegania zasad i reguł, które zaczęły już ich obowiązywać. Najważniejszy moment uroczystości, tuż po odśpiewaniu przez zebranych hymnu państwowego, odbył się przy asyście pocztu sztandarowego. Mali uczniowie ślubowali być uczciwymi ludźmi, dbać o otaczający ich świat, a także, że w przyszłości będą dobrymi Polakami. Następnie, zastępca burmistrza – pan Tomasz Witkowski oraz pani dyrektor dokonali pasowania pierwszaków. Użyli do tego symbolicznego ołówka, który, jak się okazało w późniejszej wypowiedzi pana wiceburmistrza, miał symbolizować ilość przyrządów do pisania, którymi będą posługiwać się w przyszłości nowi uczniowie.

Dziękując wszystkim zebranym za przybycie, pani dyrektor zaprosiła pierwszoklasistów oraz gości do wspólnego zdjęcia. Po zakończonym ślubowaniu maluchy udały się do klas na słodki poczęstunek. Uroczystości takie jak ta, przypominają nam, jak ważne jest, by dbać o rozwój dzieci już od pierwszej klasy. Uczniowie fenomenalnie zaprezentowali się w roli nowych członków szkolnej społeczności, dlatego witamy ich serdecznie w naszym gronie oraz życzymy samych sukcesów!

Norbert Madura – przewodniczący Samorządu Uczniowskiego
Magdalena Koralewska – opiekun kółka dziennikarskiego