Niech żyje bal … w ÓSEMCE

0

We wtorek 7.02.2017r. w godzinach popołudniowych sala gimnastyczna Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8 w Brzegu zamieniła się w wielobarwną salę balową na którą wkroczyli bohaterowie znanych i mniej znanych bajek. Można było spotkać wróżki, królewny, rycerzy, policjantów , Spider-Manów,… nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci, a rozpoznać dzieci było bardzo trudno, gdyż pomysłowość rodziców w doborze strojów była nieograniczona i czasami bardzo zaskakująca.


Jednak nie tylko rodzice wykazali się pomysłowością w doborze strojów dla swoich pociech, ale również nauczyciele oraz dyrekcja szkoły po raz kolejny udowodnili, że potrafią i lubią się bawić ze swoimi wychowankami. Ku ogólnemu zaskoczeniu uczniów i ich rodziców na salę balową wkroczyły kowbojki i kowboje rodem z „Dzikiego Zachodu” w osobach dyrekcji szkoły i nauczycieli.
Bal karnawałowy dla uczniów I etapu edukacyjnego to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci i dostarcza im wiele szczęścia, radości i wrażeń. Tak też było w tym roku. Tą radością mogliśmy się również podzielić z naszymi wyjątkowymi gośćmi, być może przyszłymi pierwszoklasistami naszej szkoły, a obecnie przedszkolakami z zaprzyjaźnionych brzeskich przedszkoli, którzy współodczuwali nasze emocje i wrażenia związane z uczestnictwem w balu karnawałowym. Nasza integracja podczas balu była niezwykła i mamy nadzieję, że będzie procentowała podczas innych, równie atrakcyjnych form współpracy. Oprawę artystyczną naszego balu zapewnił zespół „Seledynek”, który przygotował dla dzieci układy taneczne, zachęcał do „wyginania ciała” w różnorodnych rytmach znanej wszystkim muzyki rozrywkowej i tanecznej. Na koniec balu, zgodnie z tradycją dokonano wyboru Króla i Królowej Balu. W tym roku spośród ogromu pięknych postaci bajkowych wybrano na Królową „Kapelusznika” w osobie Zosi Wojciechowskiej z klasy 2b oraz „Murzynka Bambo” w osobie Jakuba Struzika z klasy 3b. Szkoda, że Królów może być tylko dwoje, ponieważ wszyscy uczestnicy naszego balu zasłużyli na ten tytuł.
Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały pięknie przystrojoną salę balową. Bal umożliwił dzieciom, wychowawcom i rodzicom spędzenie czasu wolnego w miłej i niecodziennej sytuacji. Wspólna zabawa przyniosła wszystkim wiele radości i wrażeń, umożliwiła podtrzymanie tradycji zabawy karnawałowej, zachęciła do jej kultywowania, umożliwiła rozwijanie aktywności ruchowej, muzycznej, artystycznej,
kształciła umiejętności wspólnej zabawy w atmosferze życzliwości i współpracy.
Dziękujemy dzieciom, rodzicom i pedagogom oraz naszym wyjątkowym gościom –przedszkolakom za udział i zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów balowych i już teraz zapraszamy za rok!

Barbara Bąkowska