Ekonomalia w ZSE

0

Już po raz dziewiąty w Zespole Szkół Ekonomicznych odbyły się Ekonomalia, czyli międzyklasowa rywalizacja o puchar przechodni. Organizatorem imprezy jest Samorząd Uczniowski, obmyślający co roku nowe konkurencje i zasady ich oceniania.


Zmagania trwały już od poniedziałku, kiedy to rozpoczął się turniej gier komputerowych, w kolejnych dniach – turniej gier planszowych, turniej skakanki zbiorowej i konkurs literacki na znajomość „Lalki” Bolesława Prusa. W międzyczasie każda z klas przygotowywała plakat promujący swój kierunek, by zaprezentować go na imprezie głównej, która odbyła się w piątek na boisku szkolnym. Wtedy też rozegrana została najbardziej widowiskowa konkurencja, czyli prezentacja wylosowanych wcześniej przez klasy stylów muzycznych.

Przez zaimprowizowaną scenę przewijały się więc mroczne postacie trash metalu, słodkie dziewczyny indi pop w zwiewnych, krótkich spódniczkach, czy fani reggae kołyszący dredami w takt charakterystycznego rytmu. Publiczność żywiołowo reagowała na występy, sprawiedliwie nagradzając gromkimi brawami najlepsze prezentacje.

W przerwach między występami uczestnicy imprezy słuchali utworów w wykonaniu utalentowanych uczennic naszej szkoły, a także raczyli się wyborną kiełbasą z grilla, napojami i ciastkami, mogli też zrobić sobie tatuaż henną, który pięknie wykonywała nasza absolwentka, Alicja Wendlińska. Na poczęstunek zaproszeni byli wszyscy, którzy pojawili się na festynie, a więc również uczniowie sąsiednich szkół, gimnazjaliści, którzy wzięli tez udział w turnieju gier planszowych oraz przypadkowi goście z miasta, zwabieni dźwiękami radosnej muzyki i zapachem grilla.

Wszystkie te atrakcje były darmowe, ufundowane ze środków pochodzących ze szkolnego kiermaszu wielkanocnego. Uczniowie mogli się więc czuć prawdziwymi sponsorami Ekonomaliów!
Stoiska obsługiwali z wdziękiem i swobodą nauczyciele oraz sympatycy naszej szkoły, konkurencje oceniało z uwagą jury z dyrekcją na czele, dekoracjami i obliczaniem punktacji zajęli się członkowie Samorządu Uczniowskiego, a całość prowadziło dwoje tegorocznych absolwentów – Alicja Wendlińska i Paweł Wantuch. Ekonomalia więc to nie tylko uczta dla ciała i ducha, ale tez dowód na integrację uczniów z pracownikami szkoły, na wzajemną sympatię i niewątpliwy sentyment do „Ekonomika”…

Po podsumowaniu punktów z wszystkich sześciu konkurencji wyłoniony został zwycięzca IX Ekonomaliów – klasa trzecia Technikum Ekonomicznego. Przy aplauzie widowni otrzymała puchar, o który zawalczyła po raz ostatni, ponieważ klasy czwarte nie biorą udziału w rywalizacji.

Nasz szkolny festyn zakończył się tradycyjnym odtańczeniem „belgijki” z udziałem kilkudziesięciu par, w którym wzięli udział uczniowie, nauczyciele i goście. Piątek, drugiego czerwca, można więc uznać za jeden z najbardziej udanych, najatrakcyjniejszych dni w naszej szkole. Dopisała nam pogoda, humor i apetyt, bawiliśmy się naprawdę wspaniale.
Za rok – jubileuszowe, dziesiąte Ekonomalia, a z nimi – równie wielkie atrakcje i emocje. Serdecznie zapraszamy!

Samorząd Uczniowski