Zrób to sam: jak odmienić zwykłą bluzkę z sieciówki w tę wyjątkową?

0

Ubiór dziecka nie powinien przysparzać większych zmartwień. Problem pojawia się jednak w momencie, gdy dziecko zaczyna pokazywać swój charakter i nie zawsze podoba mu się strój wybrany przez mamę. Co zrobić, gdy dzieci wcielają się w rolę małych artystów, a ich własne zdanie i wizja dotycząca ubioru staje się sprawą pierwszorzędną? Każdy w życiu przechodził taki etap i nie ma co się przejmować tym, że wszystko musi zostać po myśli małego odkrywcy. Warto zastanowić się nad rozwiązaniem, które ucieszy zarówno nas, rodziców, jak i te najważniejsze osoby-dzieci.

Małe dzieci – wielcy artyści

W głowach naszych dzieci każdego dnia tworzą się nieskończone, pełne radości, zachwycające dech w piersiach historie, które ułatwiają życie naszych pociech i pozwalają rozwijać w nich to, co najważniejsze – zapał i pasję do odkrywania otaczającego nas świata. Nie ma nic piękniejszego niż widok bawiących się dzieci, zatracających się w swych baśniowych, pełnych emocji przygodach. My, dorośli, moglibyśmy się uczyć właśnie od dzieci, tego spokoju ducha i miłości do nawet najzwyklejszych i najdrobniejszych otaczających nas rzeczy.

Wracamy tematem do sprawy ubioru naszych dzieci, które z reguły w najmniej oczekiwanym momencie zaczynają pokazywać, że same chcą wybierać swój strój. Nasza, jako rodziców, pierwsza reakcja jest dość zaskakująca. Często odpieramy ich pomysły i narzucamy własne zdanie. Dla dzieci nie jest to jasny znak, w końcu nie do końca rozumieją, jak należy dobierać ubrania, zważając na pogodę, oraz jaki strój wypada założyć na przyjęcie urodzinowe u babci.

Nauka poprzez zabawę

Najlepszym rozwiązaniem do nauki doboru ubrań oraz pokazania jak można się samodzielnie ubierać, jest zabawa. Mogą to być opowiadania, wierszyki, piosenki, bajki, wyliczanki, czy też różne zabawy manualne uczące faktury materiałów i kolorów. Dziecko z takich zabaw wyniesie znacznie więcej niż z codziennych, domowych rozmów.

Jako jedna z najlepszych i polecanych zabaw z dzieckiem, pozwalająca na naukę części garderoby, jest wspólne jej ozdabianie oraz przerabianie. Mogą się do tego przydać koszulki chłopięce dostępne w sklepie olalaKids.

Zrób to sam!

Co będzie nam potrzebne do samodzielnego wykonania wymarzonej i niespotykanej bluzki dla dziecka? Oto lista rzeczy, które warto skompletować przed przystąpieniem do realizacji pomysłów:

– nożyczki,

– igła i kolorowe nici,

– ołówek bądź zmywalny flamaster,

– cekiny,

– specjalne farby bądź kredki do malowania tkanin,

– pompony, kokardki itp,

– gruby karton,

– ścinki materiałów,

– jednokolorowe niepotrzebne koszulki.

Przed rozpoczęciem przerabiania bluzki, warto przedyskutować z dzieckiem, jaki chciałoby uzyskać efekt końcowy. Łatwiej nam wtedy będzie dopasować zebrane materiały, tak by gotowa koszulka była tą wyjątkową.

Od czego zacząć?

Po przedyskutowaniu projektu pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, jest zabezpieczenie miejsca pracy. Taka ilość produktów plastycznych, zebrana w jednym miejscu może narobić dużego bałaganu, który niekoniecznie łatwo będzie można doprowadzić do porządku.

Aby wzór na koszulce nie odbił się także na plecach, warto na czas realizacji, wsadzić gruby karton w środek bluzki. Następnie przy pomocy delikatnego flamastra, rysujemy szkic opracowanego wzoru.

Kolejnym krokiem jest już realizacja wszystkich wymyślnych ozdób, które na zawsze zostaną na nowej koszulce. Piękne wzory możemy zrobić nie tylko przyszywając cekiny, pompony czy kokardki, ale także haftując, przy pomocy kolorowych nici literki, czy inne elementy, które połączą wzór w całość.

Aby koszulka na długo zachowała swój nowy wygląd, warto użyć do tego odzieży wysokiej jakości, którą znajdziesz w naszym sklepie z ubraniami dziecięcymi Mayoral. Za pomocą farb i specjalnych kredek do materiału, możemy namalować najbardziej nietypowe i oryginalne pomysły pochodzące wprost z głowy naszego dziecka. Po skończeniu projektu zapewniamy, że tak wykonana bluzka dziecięca, będzie ulubionym elementem garderoby w szafie każdego malucha! Aby dowiedzieć się, jak i w czym prać odzież dziecięcą i niemowlęcą, aby długo nam posłużyła, zapraszamy do przeczytania artykułu na naszym blogu.