Bezpieczeństwo w kuchni – sprawdź, o czym koniecznie musisz pamiętać!

0

Bez względu na to, czy gotujesz okazjonalnie, czy codziennie, musisz zadbać o bezpieczną kuchnię. Jak zorganizować przestrzeń i jakie akcesoria kuchenne wybrać, by bez obaw o własne zdrowie realizować wszystkie kuchenne fantazje? Sprawdź, jak powinny zostać zaprojektowane meble i dlaczego na półce powinna znaleźć się tarka do warzyw z korbką!

Kuchnia jest pełna niebezpieczeństw!

Wydaje Ci się, że kuchnia wolna jest od zagrożeń i nie wymaga szczególnego projektowania? Nic bardziej mylnego – gorące potrawy, ostre noże, rozlana woda i rozgrzana płyta indukcyjna lub piekarnik – to wszystko może być przyczyną groźnego wypadku. Co możesz zrobić, by zminimalizować ryzyko skaleczenia się, oparzenia albo upadku?

1. Zadbaj o suchą podłogę

Najlepszym rozwiązaniem byłoby ułożenie antypoślizgowych płytek, jednak to nie zawsze jest możliwe. Jeśli chcesz, by podłoga w kuchni zawsze była sucha, miej w zasięgu ręki mop! Proste urządzenie nie tylko nie zajmuje dużo miejsca, ale przede wszystkim – pozwala szybko i skutecznie pozbyć się rozlanej wody.

2. Gotuj w zamkniętych naczyniach

Mowa tutaj nie o garnkach, a raczej – innowacyjnych urządzeniach! Kombiwar albo szybkowar pozwolą Ci przygotować zdrowy i smaczny obiad, bez ryzyka oblania się wrzątkiem. Szczelnie zamykane, zapobiegają rozpryskiwaniu się gorącej wody, a jednocześnie – skracają czas gotowania!

3. Zadbaj o swoje dłonie

W każdej kuchni powinny znaleźć się rękawice kuchenne. Odpowiednio grube, a jednocześnie – ułatwiające bezproblemowe chwytanie garnka, formy z ciastem albo innych, nagrzanych naczyń, skutecznie zmniejszą ryzyko poparzenia się.

4. Zamień tradycyjne urządzenia ich ulepszoną wersją!

Tarka do warzyw powoduje otarcia, a noże używane w konkretnych czynnościach – skaleczenia? Zastąp tradycyjne urządzenia kuchenne ich lepszymi zamiennikami i miej pewność – będziesz bezpieczny! Zamiast tradycyjnej tarki, wybierz tarkę do warzyw z korbką. Aż trzy wymienne ostrza i możliwość łatwej obsługi, to doskonała propozycja nie tylko dla miłośników surówek. Zwłaszcza, że to urządzenie poszatkuje także ser i orzechy!

 

Pierwsza pomoc w kuchennych wypadkach

Zastanawiasz się, co musisz wiedzieć na temat pierwszej pomocy w przypadku wypadku w kuchni? Wszystko! Bo w kuchni może stać się naprawdę dużo – upadek, poparzenie, a także – ciężkie skaleczenie ciała. Apteczkę pierwszej pomocy zdecydowanie warto mieć w zasięgu ręki!