Kredyt konsolidacyjny — czy można skonsolidować kredyt gotówkowy?

0

Kredyt konsolidacyjny to najczęściej zaciągane zobowiązanie przez osoby zadłużone na wysokie kwoty. Dzięki tego typu rozwiązaniu jesteśmy w stanie spłacić długi i znacznie poprawić naszą sytuację finansową.

 

Nie zawsze jednak wiemy, czy można skonsolidować kredyt gotówkowy? Sprawdźmy, czy tego typu oferty są dostępne na https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny i kto oferuje takie opcje.

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Konsolidacja to nic innego jak połączenie kilku zobowiązań w jedno, które posiada lepsze warunki. Kredyt konsolidacyjny zaciągamy w nowej instytucji, a pozyskane środki zostają przeznaczone na spłatę zadłużeń. Dzięki temu pozbywamy się wielu kłopotów wynikających z niespłacania zaległości. Możemy uniknąć np. naliczania wysokich odsetek za spóźnienia, a także uchronić się przed egzekucją komorniczą. Dodatkowo, poprawiamy nasz miesięczny budżet, gdyż nowy kredyt konsolidacyjny posiada lepsze warunki spłaty niż w przypadku poprzednich pożyczek czy kredytów.

Dlaczego kredyt konsolidacyjny jest korzystny?

Głównymi celami kredytu konsolidacyjnego jest spłata długów, ale także ustalenie nowych warunków, które będą o wiele korzystniejsze. Chodzi tutaj przede wszystkim o kwestię związaną z wysokością raty. Jeśli nie dajemy sobie rady z uiszczaniem rat aktualnych kredytów, gdyż są za wysokie, kredyt konsolidacyjny okazuje się naprawdę dogodną opcją. Biorąc takie zobowiązanie, otrzymujemy o wiele niższą ratę niż uprzednio. Jest to możliwe dzięki wydłużeniu okresu spłaty. Wówczas płacimy co miesiąc mniej i zyskujemy dodatkową gotówkę na utrzymanie. To doskonały sposób na odratowanie budżetu i wyjście z trudnej sytuacji finansowej.

Czy da się skonsolidować kredyt gotówkowy?

Warto wiedzieć, że kredyt konsolidacyjny jest oferowany przez różne instytucje finansowe. Są to nie tylko banki, ale także firmy pożyczkowe. Z tego też powodu w zależności od wyboru firmy, będziemy mogli skonsolidować poszczególne zobowiązania. Banki umożliwiają konsolidację kredytów gotówkowych, pożyczek bankowych, kart kredytowych. Z kolei parabanki oferują kredyt konsolidacyjny, dzięki któremu możemy spłacić zaległości z tytułu pożyczek i chwilówek zaciągniętych w firmach pozabankowych. Zdarza się się jednak, że niektóre firmy pożyczkowe umożliwiają również konsolidację produktów bankowych, czyli np. kredytu gotówkowego.

Kredyt konsolidacyjny pozabankowy

W firmie pozabankowej możemy o wiele łatwiej przejść cały proces wnioskowania o kredyt konsolidacyjny. Jest to spowodowane faktem, że takie instytucje nieco łagodniej podchodzą do kwestii weryfikacji klientów. Konieczne jest potwierdzenie danych i otrzymywanie dochodów, jednak często zdarza się, że nie sprawdza się powszechnych baz, np. KRD czy BIK. Oznacza to, że jeśli jesteśmy mocno zadłużeni i nie możliwym jest, abyśmy spłacili zaległości, możemy starać się o kredyt konsolidacyjny w parabanku.

Aby zaciągnąć konsolidację w firmie pożyczkowej, musimy jedynie mieć ukończone 18 lub 21 lat, mieszkać na terenie kraju, posiadać obywatelstwo polskie, mieć ważny dowód osobisty, posiadać konto w polskim banku oraz mieć płynność finansową. Jeśli chodzi o dochody, ich wysokość musi umożliwiać spłatę raty w terminie, a także musimy osiągać je regularnie. W tym przypadku jednak to, jakie jest ich źródło, nie jest tak istotne jak w przypadku banków. Firmy pozabankowe akceptują umowy cywilnoprawne, emerytury, renty, zasiłki i innego typu opcje.

Kredyt konsolidacyjny bankowy

Z kolei jeśli chodzi o banki, w tym przypadku musimy dopełnić o wiele więcej formalności. Instytucje wymagają od nas posiadania tzw. czystego konta pod względem długów. Oznacza to, że jeśli przez dłuższy czas nie spłacaliśmy zadłużeń, mamy wiele zaległości, naliczonych odsetek, wpisy w KRD lub w innych bazach, bank raczej odrzuci nasz wniosek. Najczęściej, aby otrzymać pozytywną decyzję kredytową, należy w pierwszej kolejności pokryć wszystkie zaległości w spłacie zobowiązań. Dopiero na takim etapie warto wnioskować o kredyt konsolidacyjny w banku.

Jak znaleźć tani kredyt konsolidacyjny?

Jeśli zdecydujemy się na wzięcie konsolidacji, warto zapoznać się z dostępnymi ofertami i porównać je na Totalmoney pod względem kosztów. Pamiętajmy, że kredyt konsolidacyjny powinien umożliwiać nam spłatę zadłużeń i wiązać się ze zmniejszeniem raty. W przeciwnym razie branie nowego zobowiązania nie miałoby sensu. Wówczas jeśli chcemy wziąć kredyt konsolidacyjny, ranking aktualnych ofert powinien być pierwszą kwestią, którą sprawdzimy. Dzięki rankingowi dowiemy się, która firma obecnie proponuje najlepsze warunki spłaty i jakie koszty poniesiemy w związku z podpisaniem umowy.

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na wysokość raty, którą można zmieniać wraz z wydłużaniem czasu kredytowania. Im dłuższy okres spłaty, tym mniejsza rata miesięczna. Jeśli więc potrzebujemy więcej gotówki co miesiąc, warto wybrać maksymalną liczbę rat. Pamiętajmy, że wówczas wzrośnie całkowity koszt kredytu, jednak zostanie od rozłożony na dogodny okres aby konsument nie odczuł zaburzenia budżetu.