Materace termoelastyczne dla lubiących ciepło

0

Pianka termoelastyczna Visco Memory, z której wykonywane są materace termoelastyczne ma wiele ciekawych właściwości.

Przede wszystkim dopasowuje się do sylwetki pod wpływem temperatury. Pod wpływem ciepła ciała i nacisku pianka mięknie, staje się bardziej plastyczna, ciało delikatnie się w niej zatapia. Materace termoelastyczne mają właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne, nie gromadzą się w nich chorobotwórcze drobnoustroje, kurz i roztocza. Są bezpieczne dla dzieci oraz alergików. Pianka termoelastyczna delikatnie się nagrzewa i oddaje ciepło, otulając ciało ogrzewa je. Docenią tę właściwość zmarzluchy, ale może powodować dyskomfort u osób, które łatwo się przegrzewają i mają problemy z nadpotliwością, mimo iż materac termoelastyczne ma doskonałą cyrkulację powietrza, wilgoć więc nie gromadzis ię w jego wnętrzu. Takie osoby zdecydowanie lepiej będą czuć się na materacu lateksowym.

Materace termoelastyczne spotkamy zarówno wśród materacy piankowych, jaki materacy bonellowych oraz materacy kieszeniowych. Mają różną wysokość, są wśród nich również materace dwustronne. Materace termoelastyczne zaliczamy do materacy średnio twardych. W przypadku materacy miękkich stosowana jest podwójna warstwa pianki termoelastycznej Visco Memory. Na takiej miękkiej powierzchni dobrze będą się czuć osoby lekkie, o wadze nie przekraczającej 60 kg. Materace średnio twarde czyli z pojedynczą warstwą termoelastyczną to materace przeznaczone dla osób w przedziale wagowym 60-100 kg. Sprawdź wygodne materace termoelastyczne na https://sweetsen.pl/Termoelastyczne-c17

Materace termoelastyczne są miękkie i wygodne. Często wybierane przez osoby dużo lub stale leżące, gdyż ich specyficzna budowa zapobiega odleżynom. Krew swobodnie krąży po organizmie, na ciało nie działa żaden nacisk. Mięśnie, kości i stawy są całkowicie rozluźnione. Ciało jest doskonale podpierane na każdym centymetrze. Kręgosłup jest wsparty w tak strategicznych miejscach jak odcinek lędźwiowy czy szyjny. Materace termoelastyczne to materace z pianką Visco Memory charakteryzującą się elastycznością punktową. Materac dopasowuje się do kształtu sylwetki.