Jaki materac wybrać?

0

Jeżeli zastanawiasz się jaki materac wybrać dla siebie i swojej rodziny, zapoznaj się z poniższym artykułem. Przede wszystkim musisz określić jaki rodzaj materaca Cię interesuje, dla kogo docelowo ma być przeznaczone, ile ta osoba waży i jakie ma preferencji.

To, jaki materac wybrać zależy od tych właśnie kryteriów. Głównym czynnikiem, który zdecyduje o tym czy uznamy materac za komfortowy jest stopień twardości. Twardość powinna być dobrana do wagi użytkownika i to w tym celu producenci, między innymi Kaszmirowysen.pl, stworzyli skalę twardości:

materace miękkie (waga do 60 kg)

materace średnio twarde (waga 60-100 kg)

materace twarde (waga powyżej 100 kg)

materace bardzo twarde (waga powyżej 120 kg)

Jaki materac wybrać dla dziecka a jaki dla osoby dorosłej? Przeczytaj artykuł na https://www.kaszmirowysen.pl/blog/jaki-materac-wybrac

Dzieciom polecamy głównie materace piankowe, natomiast dorosłym ze względu na ich wagę dedykujemy materace lateksowe lub materace kieszeniowe. Są znacznie trwalsze i posłużą zdecydowanie dłużej. Preferencje użytkownika mają wpływ głównie na rodzaj zastosowanych surowców na warstwy zewnętrzne materaca. Jaki materac wybrać jeżeli dedykowany nam materac jest średnio twardy, a w tej grupie różnorodność modeli jest największa? Jeżeli lubisz uczucie otulenia, zawsze jest Ci zimno i nie przeszkadza Ci uczucie zatapiania się wybierz materac termoelastyczny wykonany z pianki termoelastycznej Visco Memory, w sytuacji gdy dokucza Ci nadmierna potliwość, szybko się przegrzewasz, zależy Ci na dużej elastyczności i sprężystości powierzchni wybierz materac lateksowy lub materac wysokoelastyczny. Kupując materac twardy masz do wyboru materac kokosowy lub materac z trawy morskiej, natomiast w bardzo twardym możesz wybrać materac z końskim włosiem albo tylko z podwójną warstwą kokosową. Zwróć uwagę czy materace wykonane są z atestowanych materiałów, by mieć pewnoś że zakupiony towar będzie bezpieczny dla Twojego zdrowia. Jaki materac wybrać? Jeżeli wybór sprawia Ci trudność warto skorzystać z pomocy doświadczonych konsultantów. Przy ich pomocy kupisz materac najlepiej dopasowany do swoich potrzeb i preferencji.