Praca we Wrocławiu – dlaczego warto tam rozpocząć zawodową karierę

0

Często poruszany jest temat podjęcia zatrudnienia we Wrocławiu przez osoby, które mają już doświadczenie na rynku pracy. A co z tymi, którzy dopiero rozpoczynają zawodową ścieżkę? Na co powinni szykować się młodzi i nowi pracownicy we Wrocławiu? Czy warto zaczynać tam karierę? Postaramy się odpowiedzieć na te wszystkie pytania!

Wrocław to dla wielu osób wymarzone miejsce pracy. Potwierdzają to internetowe wyszukiwarki. Po wpisaniu frazy „praca Wrocław” pojawia się wiele ogłoszeń z zatrudnieniem, które można znaleźć między innymi w serwisie Gowork. To portal, który ma wiele ofert pracy we Wrocławiu zarówno dla pracowników doświadczonych jak i tych, którzy dopiero zaczynają zawodową karierę.

Jeżeli szukasz pierwszej pracy, powinieneś pomyśleć o przeszukaniu tej strony. Możesz ułożyć sobie ogłoszenia według pożądanej branży, wymagań pracodawcy oraz niezbędnych kwalifikacji czy wysokości pensji. Dzięki temu będziesz przeglądał wyłącznie takie ogłoszenia, które naprawdę Cię zainteresują.

Czy warto podjąć zatrudnienie we Wrocławiu?

Wrocław to stolica województwa dolnośląskiego, z przepięknymi zabytkami i dużymi możliwościami rozwoju. Badania przeprowadzone przez tamtejszy Urząd Miasta wskazują, że to jedno z najbardziej perspektywicznych miejsc w Polsce. Wrocław już 10 lat temu wygrywał plebiscyty na miasto, w którym najlepiej robić karierę.

Kariera we Wrocławiu opiera się zarówno na niskim bezrobociu, wysokiej średniej płacy oraz dostępie do ofert największych firm w kraju. Rozwinięte struktury, bardzo dobry uniwersytet, ciekawy rynek mieszkaniowy sprawiają, że pracodawcy zachęcają młodych ludzi (najczęściej zaraz po studiach), do rozpoczęcia kariery w tym mieście.

Odpowiadając na pytanie ze wstępu tego akapitu możemy stwierdzić, że zdecydowanie warto podjąć zatrudnienie we Wrocławiu. Szczególnie, jeżeli to pierwsza Twoja praca. Zatrudnienie we Wrocławiu to potencjał na naprawdę wysoką jakość życia, połączoną z ciągłą możliwością poszerzania własnych kompetencji zawodowych.

W jakich branżach możesz rozwijać tam swoją karierę?

Wyobraź sobie, że jesteś świeżo upieczonym absolwentem studiów wyższych, szukającym pierwszego zarobkowego zatrudnienia. Czego oczekujesz? Perspektyw. Przeprowadzone w 2012 roku przez jeden z amerykańskich uniwersytetów badania pokazują, że młodzi pracownicy oczekują możliwości szybkiego awansu i podwyżki bardziej, niż wysokiej pensji.

Wrocław daje możliwości perspektywicznego zatrudnienia, bo tamtejsi pracodawcy zainwestowali w przyszłościowe miejsca pracy. Z tego względu na rozwój we Wrocławiu najbardziej powinni liczyć wykształceni w kierunkach inżynieryjnych, związanych z branżą IT (webdeveloperzy i programiści szczególnie, a także specjaliści od cyberbezpieczeństwa), ale nie tylko! Jeżeli jesteś młodym spawaczem, murarzem, wykończeniowcem lub hydraulikiem, możesz liczyć na to, że szybko ktoś Cię zatrudni!

Jak znaleźć pierwszą pracę we Wrocławiu?

Już na początku podpowiedzieliśmy Ci, że kluczem do skutecznego poszukiwania pracy we Wrocławiu jest znalezienie odpowiedniego miejsca z ogłoszeniami i pokazaliśmy Ci przykład takowego. Teraz czas na Twój ruch. Jeżeli szukasz pierwszej pracy, kluczowe będzie przygotowanie odpowiedniej aplikacji. Choć w CV nie wpiszesz przebytej drogi zawodowej, to jednak ważne będą wyróżnienia na uczelni lub w szkole, przebyte dotychczas praktyki zawodowe, uprawnienia i kursy, znajomość języków obcych, a także wszystkie pozostałe informacje, które mogą pomóc w wyborze Twojej kandydatury na dane stanowisko.

Możesz też pokazać przykłady swoich dotychczasowych realizacji (np. na zajęcia uczelniane lub konkursowe prace) oraz przygotować odpowiedni list motywacyjny, w którym wskażesz zalety podjęcia pracy i możliwości rozwoju firmy przyszłego pracodawcy po podjęciu współpracy. Jeżeli podejdziesz do tych rad poważnie i będziesz sukcesywnie sprawdzał nowe ogłoszenia o pracę, to kariera zawodowa we Wrocławiu może być dla Ciebie szeroko otwarta! Powodzenia!