Czy można ubezpieczyć się na życie wielokrotnie?

0

Jesteś objęty ubezpieczeniem grupowym w pracy, ale nie odpowiada Ci jego zakres? A może Twoje dziecko jest ma wykupioną szkolną polisę NNW, która zapewnia tylko pomoc tylko w podstawowym wymiarze? Jeśli potrzebujesz dodatkowej ochrony na wypadek różnych losowych zdarzeń, możesz wykupić także indywidualne ubezpieczenie i po wypadku skorzystać z podwójnego świadczenia. Dowiedz się więcej!

Polisa na życie należy do grupy ubezpieczeń osobowych. Oznacza to, że przeciwieństwie do ochrony majątkowej ubezpieczony może kumulować świadczenia i korzystać z ochrony kilku towarzystw jednocześnie. To pozwala znacząco rozszerzyć zakres polisy oraz otrzymać naprawdę korzystne odszkodowanie po szkodzie.

 

Wielokrotne ubezpieczenie – jak to działa?

Ubezpieczenie na życie ma zapewniać Ci ochronę na wypadek różnych, niespodziewanych zdarzeń. Oferta towarzystw jest bardzo bogata, jednak żadna polisa nie obejmuje swoim zakresem wszystkich okoliczności. Aby zapewnić sobie i swoim bliskim kompleksową ochronę, możesz zawrzeć dodatkową umowę rozszerzającą zakres polisy lub rozważyć zakup kilku ubezpieczeń.

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe ma własną listę wyłączeń od odpowiedzialności. W związku z tym w interesującej Cię firmie możesz nie uzyskać ochrony w zakresie, który Cię interesuje. Jedynym rozwiązaniem jest wielokrotne ubezpieczenie, które uzupełni wymiar zabezpieczenia o wydarzenia nieujęte w podstawowej polisie. To najlepsza opcja dla osób, które chcą ubezpieczyć się od wielu ryzyk, oraz oszczędzać lub pomnażać kapitał z wpłaconych składek, a jednocześnie zależy im na ochronie na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń.

Szczegółowe informacje na temat wielokrotnego ubezpieczenia znajdziesz np. tutaj: https://rankomat.pl/zycie/ubezpieczenie-na-wypadek-poddania-sie-operacji.

 

Dla kogo polisa wielokrotna jest korzystnym rozwiązaniem?

Zastanawiasz się, czy zakup kilku ubezpieczeń będzie dla Ciebie korzystny? Rozważ połączenie polis, jeśli:

  • korzystasz z grupowej ochrony w pracy, która obejmuje tylko podstawowe zdarzenia, w tym np. śmierć ubezpieczonego i jego najbliższych, trwały uszczerbek na zdrowiu lub hospitalizację,
  • wykupiłeś ubezpieczenie kilka lat temu, ale Twoje potrzeby się zmieniły, np. dlatego, że na świat przyszło dziecko,
  • Twoje dziecko jest objęte szkolną polisą NNW, a Ty chcesz rozszerzyć jej zakres o dodatkowe ryzyka, np. o uraz czy o zwrot kosztów naprawy lub wypożyczenia środków pomocniczych.

Kolejną umowę na ubezpieczenie możesz zawrzeć w dowolnym momencie, jednocześnie będąc ubezpieczonym w innym towarzystwie, np. w ramach ochrony grupowej w pracy. Nie musisz wypowiadać poprzedniej polisy ani rezygnować z ochrony. A po zdarzeniu wystarczy, że zgłosisz się do wszystkich ubezpieczycieli po wypłatę rekompensaty – podkreśla doradca z serwisu Rankomat.pl.

 

Gdzie znaleźć ubezpieczenie na życie?

Szukasz polisy, która zapewni Ci dodatkową ochronę? Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń, np. na stronie https://rankomat.pl/ubezpieczenia-na-zycie/kalkulator. Są tam dostępne oferty od 9 różnych ubezpieczycieli. Po uzupełnieniu formularza otrzymasz listę najlepszych polis dla Ciebie wraz z ich cenami oraz OWU. Porównywarka pomoże Ci znaleźć najkorzystniejsze ubezpieczenie, które zapewni Ci kompleksową ochronę.

 

Wielokrotna polisa to wspaniały sposób zabezpieczenia przyszłości swojej i swoich bliskich. Przekonaj się sam.