Apple Watch SE. Jak sprawuje się nowy smartwatch od Apple?

0

Smartwatche z roku na rok zyskują na popularności. Te designerskie zegarki inteligentne stanowią niezbędny gadżet podczas treningu. Wybierając smartwach, warto sięgnąć po modele Apple. Dziś pod lupę bierzemy Apple Watch SE. Jak sprawuje się nowy smartwach?

Apple Watch SE – specyfikacja

Gigant z Cupertino lubi zaskakiwać. W ubiegłym roku wypuścił nie 3, a 4 modele smartfonów oraz nie jeden, a dwa inteligentne zegarki: Apple Watch 6 i Apple Watch SE. Ten pierwszy model to propozycja dla najbardziej wymagających użytkowników. Natomiast drugi to niskobudżetowy zegarek, który w ekspresowym tempie zyskał wielu zwolenników. Apple Watch SE napędza 2-rdzeniowy procesor Apple S5. Wyposażono go w ekran OLED o rozdzielczości 448 x 368 px, a jasność osiąga maksymalnie 1000 nitów. Najważniejsze parametry:

  • Ekran: Retina LTPO OLED,
  • rozmiar koperty: 40 mm lub 44 mm,
  • waga: w wersji 40 mm – 30,1 g, w wersji 44 mm – 36,7 g,
  • czujniki: pulsometr, żyroskop, wysokościomierz barometryczny, kompas, akcelerometr,
  • łącznośc: WiFi , Bluetooth 5.0

Apple Watch SE – jak sprawuje się nowy smartwatch?

Nie ma wątpliwości, że Apple słynie nie tylko z dobrych smartfonów, ale również zegarków inteligentnych. Apple Watch SE wyposażono w ekran OLED. Nie można mu nic zarzucić, poza brakiem funkcji Always-on. Chociaż znajdą się osoby, dla których jej brak wcale nie jest wadą. Apple Watch SE wyposazlono w dwurdzeniowy, 64-bitowy procesor S5. Nie ma tu miejsca na żadne przycinki. Wszystko działa wzorowo. Kolejnym plusem jest bardzo dobrze zoptymalizowane oprogramowanie.  Co prawda, Watch OS 7 nie wprowadzić zbyt wielu zmian, ale jest kilka ciekawych nowości. Jedną z nich jest możliwość korzystania z zegarka w grupie rodzina bez smartfonu. To doskonałe rozwiązanie dla najmłodszych.

Mamy monitoring snu, który pozwala na zaplanowanie odpoczynku i regenerację. W ten sposób zapewniasz sobie jeszcze lepszy sen. Apple Watch posiada również wiele treningów, w tym nowy – taniec. Po zakończonym treningu możesz go dokładnie przeanalizować. Pomiar informuje m.in. o czasie trwania, przebytym dystansie zmianie wysokości, średnim tętnie oraz spalonych kaloriach. Wyświetla również dokładną mapę. Takie dane w zupełności wystarczą do analizy każdej aktywności fizycznej. Świetnie sprawdzają się także powiadomienia o braku aktywności. Dzięki temu Apple Watch SE pełni funkcję osobistego trenera, który motywuje do ruchu.

Apple Watch SE – czy warto kupić?

Apple Watch SE to bez wątpienia najrozsądniejszy wybór stosunku ceny do możliwości, jakie oferuje. Jest tańszy od Apple Watch SE, ponieważ brakuje mu kilku funkcji: EKG, mierzenia poziomu natlenienia oraz Always-on. Jeśli żadna z tych funkcji nie jest Ci potrzebna, to ten model będzie dla Ciebie idealny. Przede wszystkim jest budżetowy. Będzie doskonały dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z Apple Watch. Ma ciekawy design, umożliwia płatności zbliżeniowe, działa szybko i płynnie. Obsługa jest prosta i nie sprawia żadnego problemu, nawet tym, którzy nie mieli wcześniej styczności z zegarkiem od giganta z Cupertino.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z https://idream.pl/watch-pl/watch-series-6.html