Kubek termiczny do pracy i na wyprawy – jaki wybrać?

0

Podczas wędrówki po górach gorąca kawa czy napój nie tylko doda energii, ale przede wszystkim nas rozgrzeje. Nie zawsze możemy zabrać ze sobą cały termos. Jego wygodną, nieco mniejszą alternatywą są kubki termiczne. Czym kierować się podczas dokonywania ich wyboru? Jaki powinien być kubek termiczny? Jak znaleźć ten idealny zarówno na co dzień jak i do zabrania na szlak?

Gorące i zimne napoje

Nie wszyscy wiedzą, że dobre kubki termiczne utrzymują nie tylko ciepło, ale i zimno. Dzięki temu w gorące dni możemy się schłodzić zimnym napojem, a zimą rozgrzać ciepłą herbatą lub kawą. Jednym z najlepszych producentów kubków termicznych jest firma Contigo. Ta amerykańska marka od lat wytwarza wysokiej klasy kubki termiczne. Ich produkty cieszą się ogromną popularnością, zarówno wśród wielbicieli gorącej kawy zabieranej ze sobą na drogę do pracy jak i wśród amatorów pieszych wędrówek. Producent gwarantuje, że wytwarzane przez niego kubki trzymają ciepło przez co najmniej 4 godziny. Zimne napoje utrzymują swoją temperaturę nawet przez 12 godzin. Niektóre modele są jeszcze odporniejsze na utratę temperatury. To wszystko dzięki najwyższej jakości użytych przy produkcji materiałów i zastosowaniu nowoczesnych technologii. 

Jak rozpoznać dobry kubek termiczny?

Chyba każdy miał kiedyś w ręce jakiś kubek termiczny. Niestety nie wszystkie one w pełni spełniają swoje funkcje. Dobry kubek termiczny musi utrzymywać napój w określonej temperaturze. Równie ważna jest jego szczelność. Ta cecha jest szczególnie istotna, jeśli planujemy wrzucić kubek termiczny z napojem do torebki lub plecaka i później z niego korzystać. Producenci prześcigają się w rodzajach zabezpieczeń. Zwykle najlepiej sprawdzają się kubki termiczne ze specjalnym, klikalnym zamknięciem. Poszukując idealnego kubka termicznego warto zwrócić również uwagę na antypoślizgową opaskę, która ułatwi trzymanie kubka w dłoni. Połączenie wygodnego zamknięcia i antypoślizgowej opaski sprawia, że z łatwością napijemy się, nawet, jeśli będziemy mieli wolną tylko jedną rękę. 

Nieco inne cechy powinien mieć kubek termiczny, w którym nie planujemy przenosić napojów, a jedynie ma nam służyć np. podczas biwaku. Na stronie sklep.jack-wolfskin.pl  znajdziemy kubek termiczny, który z powodzeniem utrzyma temperaturę porannej kawy przez dłuższy czas nawet w bardzo chłodny dzień. Dzięki temu, niezależnie od pogody, czy porannych zajęć, będziemy cieszyć się ciepłą kawą na świeżym powietrzu. Warto zwrócić uwagę również na składaną rączkę i pokrywkę, które są dużymi atutami tego rozwiązania. 

Pojemność kubka termicznego – ile powinna wynosić?

Nie ma jednej poprawnej odpowiedzi na to pytanie. Zabierając kubek termiczny na całodniową, górską wycieczkę, z całą pewnością przyda nam się duży kubek o pojemności przekraczającej 500 ml. Jeśli jednak potrzebujemy kubka termicznego, który ma nam służyć do zabrania ze sobą kawy na drogę do pracy, warto rozważyć zakup mniejszego modelu. Dzięki temu , po wypiciu z powodzeniem zmieścimy go w plecaku lub damskiej torebce. Niezależnie od pojemności i wymiarów zewnętrznych kubek termiczny zawsze powinien być lekki. Zarówno na wyprawie jak i w drodze do pracy nikt nie chce nosić ze sobą ciężkich przedmiotów. Dobry kubek termiczny, wykonany jest zwykle ze stali nierdzewnej, dzięki czemu nie tylko dobrze utrzymuje ciepło, ale również jest lekki i wytrzymały.