Myjka ciśnieniowa do zadań specjalnych – jaka będzie najlepsza?

0

Każdy właściciel domu wie, że utrzymanie czystości posesji wiąże się z dużymi nakładami pracy i energii. Przestrzenie takie jak podjazdy, tarasy, alejki, patia czy stanowiska do grilla wymagają regularnego czyszczenia, w tym usuwania mchu i kamiennego osadu z trudno dostępnych miejsc. Tradycyjne czyszczenie wymagałoby długiego szorowania, bez gwarancji zadowalającego efektu. Rozwiązaniem tego problemu są skuteczne myjki ciśnieniowe. Do czego się przydadzą i jak ich używać?

Skąd wynika wysoka skuteczność myjki ciśnieniowej?

W dużym uproszczeniu schemat działania myjki ciśnieniowej opiera się na wytworzeniu strumienia wody pod odpowiednio wysokim ciśnieniem. Siła tego strumienia pozwala na usuwanie warstw zaschniętego brudu z różnego rodzaju powierzchni: kamiennych tarasów, ścieżek z kostki brukowej, a także – w przypadku niektórych modeli – z elewacji budynków. 

W zależności od wybranego wariantu myjki, urządzenia mogą wytwarzać różne rodzaje strumienia. Najbardziej uniwersalny jest strumień punktowy, który dzięki dużej sile może precyzyjnie usuwać brud nawet z trudno dostępnych miejsc. Stosując specjalną lancę rotacyjną, można wytworzyć obracający się strumień, który jeszcze mocniej oddziałuje na zanieczyszczenia. Tym sposobem skutecznie wyczyścimy także porowate powierzchnie oraz mech, występujący szczególnie w szczelinach i zagłębieniach.

Myjki Karcher – urządzenia o podwyższonych parametrach

Jednym z najbardziej uznanych producentów myjek ciśnieniowych jest Karcher. Myjka tej marki to pewność wysokiej jakości wykonania oraz długiej eksploatacji. Konkretny model myjki można dobrać do bieżących potrzeb – w ofercie znajdują się zarówno proste warianty do tradycyjnych zastosowań (mycie podjazdu i samochodu), jak i te bardziej zaawansowane, którymi wyczyścimy nawet fasadę domu czy basen.

Karcher K7 Full Control Plus to polecany model do użytku domowego, który przystosowany jest jednocześnie do prowadzenia nawet najbardziej zaawansowanych prac. Ta myjka ciśnieniowa nazywana jest urządzeniem do zadań specjalnych, ponieważ osiąga wydajność zaawansowanych rozwiązań przemysłowych.

Karcher K7 Full Control Plus – najważniejsze funkcjonalności 

Karcher K7 to bardzo wysokie parametry wydajności tłoczenia (600 l/h) oraz możliwość bezpiecznej pracy z bardzo gorącą wodą (do 60°C). Strumień wodny pod wysokim ciśnieniem, w połączeniu z dedykowanymi środkami czyszczącymi pozwala osiągnąć niezwykłą skuteczność odspajania brudu, mchu i osadów z niemal każdej powierzchni. 

Siłę strumienia oraz ilość dozowanego środka chemicznego można regulować za pomocą wygodnych przycisków umieszczonych na pistolecie ciśnieniowym. Parametrami pracy myjki Karcher K7 można także sterować, gdy zamiast pistoletu używamy lancy (np. do wygodnego przełączania między płaskim strumieniem a dyszą rotacyjną).

Myjka ciśnieniowa na lata

O funkcjonalności myjek ciśnieniowych świadczy także przemyślana konstrukcja. Myjka Karcher K7, mimo relatywnie dużych rozmiarów, jest bardzo wygodna w przenoszeniu i przechowywaniu. Aluminiowy uchwyt teleskopowy z regulacją wysokości oraz kółka pozwalają przesuwać urządzenie w sposób bezwysiłkowy. Sama obudowa została zaprojektowana w taki sposób, by w jej zagłębieniach można było przechowywać pistolet ciśnieniowy, lancę i wąż.

Dzięki łatwości w manewrowaniu myjką można ją wykorzystywać także do mniej zaawansowanych codziennych prac, takich jak czyszczenie samochodu, roweru, narzędzi czy mebli ogrodowych. Wszystko to sprawia, że Karcher K7 jest uniwersalnym urządzeniem o bardzo szerokim zastosowaniu.