Propozycje czarnych sukienek damskich od Lavard

0

Moda damska to zjawisko odzwierciedlające nastroje społeczne, ale także główne nurty w sztuce i kulturze. Jest ponadto manifestem społecznym i wyrazem licznych wydarzeń. Przez lata zaczęła pełnić coraz więcej ról. To moda jest przyczynkiem rewolucji i zmian światopoglądowych.

Moda damska to zjawisko odzwierciedlające nastroje społeczne, ale także główne nurty w sztuce i kulturze. Jest ponadto manifestem społecznym i wyrazem licznych wydarzeń. Przez lata zaczęła pełnić coraz więcej ról. To moda jest przyczynkiem rewolucji i zmian światopoglądowych. To także ona nierzadko była manifestem oczekiwań społecznych oraz efektem decydujących zmian. Nie trudno wskazać najważniejsze ubiory, które stały się ich przykładami. Królową mody damskiej jest unikatowa mała czarna. Tego debiutu nie można nazwać przypadkowym incydentem. Przeciwnie. Było to efektem stopniowych dążeń kobiet do uwolnienia się z gorsetów oraz uciskających konwenansów. Mała czarna była wielką rewolucją. Ta ponadczasowa propozycja koktajlowa o luźnym kroju oraz średniej długości do kolana złamała niejeden stereotyp. Co wiemy o tym ważnym elemencie damskiej garderoby?
Ubiór damski przez lata był niezwykle ozdobny oraz rządził się określonymi prawami. Panie mogły pozwolić sobie na najbardziej fantazyjne stroje oraz kolory. W ubiorze dziennym najczęstsze były pastelowe barwy oraz skromniejsze zdobienia. Używane materiały miały mieć bardziej użytkowy charakter oraz być lekkie i swobodne. Kreacje wieczorowe cechowały się z kolei wykwintnymi materiałami, które zachwycały swoją wytwornością. Tkaniny wieczorowe były utrzymane w głębokich i ciemniejszych kolorach. Jednakże jeden kolor rządził się wyjątkowymi zasadami. Kolor czarny kojarzony był wyłącznie z żałobą. Suknie wdów cechowały się wieloma sztywnymi zasadami, których przestrzeganie było społecznie kontrolowane. Niedopuszczalne było używanie go na co dzień. Czerń coraz częściej gościła w stylizacjach wieczorowych, jednakże i wtedy była odważnym wyborem. Czarne kreacje, zwłaszcza dzienne, funkcjonowały na granicy skandalu. A zatem co przyczyniło się do triumfu „małej czarnej”? Być może fakt, że ówczesne kobiety pragnęły wolności, zwłaszcza w modzie. Co więcej, doceniono przewagę czerni oraz jej wielozadaniowość. Czerń w końcu przestała być wyłącznym symbolem żałoby oraz stanu duchownego. Moda miała także symbolizować kobiecy potencjał i aktywność. Kobiecy ubiór w końcu stał się przyjazny i przestał dominować urodę pań. Niezwykłą popularność zyskiwał niezwykle elegancki, ale skromny look. Czarna sukienka stała się symbolem mody z uwagi na kolor,prosty krój oraz lekkość. Podejmując nowe role społeczne, kobiety nie chciały dłużej czuć się ograniczane. Były nieprzystosowane do pracy zawodowej, a także sportu. Nie bez znaczenia pozostaje zmiana jej przeznaczenia na dzienne oraz wykorzystywanych materiałów na wygodniejsze. Luźne kroje miały przede wszystkim być wygodne i podkreślać kobiecość. Nie dajmy zwieść się pozorom, że strój damski stał się nieelegancki. Przeciwnie. Kobieta cały czas miała wyglądać elegancko i w dobrym smaku, a strój miał być tylko ozdobą. Mała czarna prędko zyskała pochlebną opinię uniformu każdej stylowej kobiety. Szybko stała się też faworytką wpływowych kobiet i gwiazd.
Współczesna „mała czarna” to ponadczasowy klasyk damskiej garderoby. Nie ulega wątpliwości, że każda kobieta ma idealny model w swojej kolekcji. Bez względu na wykonywany zawód jest to uniwersalny ubiór, który w swojej prostocie gwarantuje niezliczone możliwości. Sprawdzi się w ubiorze eleganckim oraz casualowym. Dzisiejsze sukienki zależnie od aktualnych trendów nieznacznie zmieniają swoją formę. Większość marek prezentuje swoją wersję małej czarnej, często wzbogaconą o charakterystyczne dla siebie dodatki. Niebanalna konstrukcja materiału może nadać czarnej sukience zupełnie niecodziennego charakteru. Połączona ze sznurem pereł oraz dyskretną kopertówką da ponadczasowy efekt. Z kolei noszona z casualowymi sneakersami oraz ciekawą ramoneską będzie genialną propozycją na wieczorne wyjście z przyjaciółmi. Przykłady mnożą się same, ponieważ mała czarna to niesamowite źródło inspiracji. Klasyczna czarna sukienka to bezpieczna baza do wielu stylizacji. W zależności od dopasowanej biżuterii, torebki, obuwia pozwoli na stworzenie formalnych jak i luźnych zestawów.
Nie wszystkie kobiety wybierają na co dzień eleganckie stroje. Wiele z nich z powodzeniem tworzy oryginalne zestawy codzienne ceniąc sobie wygodę i nieformalność. Jakie kroki podjąć, aby być przygotowanym również na formalne okazje? Radą na to znowu będzie zwykła, czarna sukienka. „Mała czarna” jest wspaniałym pomysłem na wizytę w teatrze, kiedy to wypadnie obłędnie ze szpilkami i płaszczem. Z kolei fanki paryskiego szyku z pewnością zachwycą się rozkloszowaną sukienką zestawioną ze stylowym beretem oraz rajstopami w kropki i botkami. Nie bez znaczenia pozostaje jej długość, dlatego warto stosować zasadę, że „mniej znaczy więcej”. Eleganckie modele „małej czarnej” ma w swojej ofercie także marka Lavard. Markę charakteryzuje przywiązanie do elegancji oraz wierność ponadczasowym krojom i tkaninom najwyższej jakości. Zapraszamy do zapoznania się z bogatym wyborem sukienek wizytowych, a także kolekcji koktajlowych. Panie szukające swojej idealnej małej czarnej zachęcamy do zainspirowania się projektami Lavard oraz stworzenia stylizacji które posłużą przez wiele lat.