Pies miniaturka – King Charles Spaniel

0

Pies miniaturka to propozycja rasy w sam raz do mieszkania. Wybór imienia dla nowego domownika to bardzo istotna sprawa. Powinno być dobrane indywidualnie pod względem wyglądu i cech charakteru. King Charles Spaniel to piesek bardzo towarzyski i będzie idealny dla osób mających dużo wolnego czasu. Jest bardzo oddany i uwielbia zabawy.

Pies miniaturka – King Charles Spaniel

Więcej o rasie king charles spaniel przeczytasz tutaj: https://zwierzaki.pl/king-charles-spaniel

A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o psach miniaturkach to zobacz ten artykuł: https://zwierzaki.pl/psy-miniaturki

Pies miniaturka to doskonały pomysł na pupila domowego. Mały, radosny i towarzyski będzie ideałem.

„King Charles Spaniel posiada piękny, jedwabisty i długi włos. Występuje w kilku rodzajach umaszczeń. Między innymi w rudym, czarnym, tricolor oraz blenhein. Piesek wymaga częstego czesania, szczególnie po spacerach. Jego długa szata zbiera wiele zanieczyszczeń” – mówi redaktor z serwisu Zwierzaki.

Niestety mimo okazałego wyglądu rasa jest dość podatna na choroby, między innymi serca. Jeśli chodzi o cechy charakteru, to zwierzak bardzo przywiązuje się do swojego właściciela. Chce być wszędzie tam, gdzie on. Źle znosi samotność, co wynika z jego wrażliwości. Rasa dedykowana jest dla osób, które mają sporo wolnego czasu. Uwielbia zabawy i głaskanie. Jeśli chodzi o tresurę to musi być konsekwentna i z uwzględnieniem nagród za dobre zachowanie. Poprawnie wykonane zadanie musi być nagrodzone przekąską i pochwałą. W stosunku do obcych King Charles Spaniel jest nieufny i trzyma się na dystans. Od szczeniaka powinien być resocjalizowany, by nie sprawiał problemów wychowawczych. I tym samym nie był wycofany, czyli nie bał się ruchu ulicznego oraz obcych zwierząt i ludzi.

Pies miniaturka – najlepsze imiona dla psa

Jakie imiona dla psa miniaturki będą odpowiednie? Przeczytaj tutaj: https://zwierzaki.pl/imiona-dla-psa

Imię dla psa miniaturki powinno być dobrane pod względem jego cech charakteru a także wyglądu. Wybór odpowiedniego może być kłopotliwy. Jest to decyzja na całe psie życie. Jednak aby dokonać trafnego wyboru trzeba kierować się kilkoma zasadami. Przede wszystkim powinno być w miarę krótkie, najlepiej dwu lub trzy sylabowe. Musi wpadać w ucho i być dźwięczne, co sprawi iż lepiej będzie zapamiętane przez pupila. Długie imiona są niepraktyczne, dlatego lepiej takich unikać. Musi być inne niż komendy, których chcemy nauczyć psa. Każdy piesek jest wyjątkowy i posiada unikalne cechy, dlatego wybór dobrego imienia jest kwestią indywidualną.

Jeśli interesują Cię rasy z grupy terier to wejdź na Klub Teriera.

Pies miniaturka – propozycje imion dla psa

Najlepsze imiona dla psa miniaturki a tym samym dla małych ras to między innymi : Pimpek, Koko, Bafi, Grey, Foks, Nutka, Żelka, Pusia, Sisi, Beti, Didi. To tylko kilka z przykładów. Wybór można dostosować pod względem wyglądu dając mu imię Łatka lub Rudzia. Są one przyjazne i przyjemne dla ucha. W przypadku psa może to być Czarny lub Czaruś biorąc pod uwagę urok osobisty. Oczywiście wybór jest ogromny, zarówno w przypadku psów jak i suczek.

Pies miniaturka – jakich imion lepiej nie wybierać?

Imię dla psa miniaturki nie powinno wzbudzać złych emocji. Zarówno dla samego psiaka jak i u innych osób. Może to doprowadzić do wycofania społecznego. Jeśli posiadasz sąsiada, który ma psa to nie nadawaj swojemu takiego samego imienia. Zwierzęta będą zdezorientowane i nie będą wiedzieć o którego z nich chodzi. Ludzkie nazwy również nie są wskazane. Nigdy nie wiadomo jakich ludzi napotkasz na swojej drodze. Wielce dziwne byłoby mieć znajomego o takim samym imieniu co Twój pupil. Imiona typu Potwór, Beksa czy też Kłopot są równie niesympatyczne. Raczej odradzam żartować w tej kwestii. 

Pies miniaturka -dobór właściwego imienia gwarancją satysfakcji?

Właściwy wybór imienia dla psa miniaturki jest gwarancją zadowolenia wszystkich stron. Pies będzie wspaniałe reagował a właściciel będzie stuprocentowo zadowolony. W tej kwestii należy kierować się rozsądkiem. W przypadku nietrafionego dobrania, można je zmienić na inne. Psy dość łatwo przyzwyczajają się do zmian. W szczególności w wieku szczenięcym. Nie stanowi to żadnego problemu. Kluczem do sukcesu jest poznanie swojego pupila i nadanie mu imienia, które jest wyrazem jego charakteru, zachowania lub szczególnych cech wyglądu. Wyjątkowość i indywidualność to podstawa.