Jak dojechać z opolskiego do Niemiec busem bez przesiadek?

0

Polacy chętnie wybierają Niemcy jako kierunek emigracji zarobkowej. Mieszkańcy województwa opolskiego tym chętniej, jako że granica z naszym zachodnim sąsiadem znajduje się dość blisko. Podpowiadamy, jak dojechać do Niemiec do pracy z województwa opolskiego bez przesiadek i cieszyć się szybką i komfortową podróżą do miejsca, w którym podejmiesz pracę.

Z czym wiąże się podróż do Niemiec do pracy?

Każdy, kto wyjeżdża do pracy do innego kraju, wie, że czeka go sporo przygotowań, a sama podróż może wiązać się z pewnymi niedogodnościami. Chodzi przede wszystkim o wybór formy transportu, a w grę wchodzą m.in. własny samochód, tanie linie lotnicze, kolej, rejsowe autokary czy firmy przewozowe oferujące przewóz osób po Europie.

Przy wyborze danej opcji podróżny musi wziąć pod uwagę to, że wyjeżdżając na co najmniej kilka miesięcy, z pewnością będzie miał ze sobą niemały bagaż, nie bez znaczenia pozostaje odległość do miejsca docelowego czy wreszcie pośrednie środki transportu, np. autobusy na dworzec czy lotnisko.

Busy door to door – dojedź do Niemiec bez ani jednej przesiadki

Niezależnie od tego czy wybierzesz pociąg, rejsowy autokar czy tanie linie lotnicze, zawsze będziesz musiał liczyć się z tym, że trzeba będzie dojechać na dworzec lub lotnisko. W tym celu musisz skorzystać z transportu miejskiego (to może okazać się nieco niewygodne, szczególnie z dużym bagażem) lub taksówki, która potrafi naprawdę słono kosztować. Można również poprosić o pomoc kogoś bliskiego, jednak nie każdy będzie w stanie zawsze udzielić pomocy. Idealnym rozwiązaniem wydaje się być zatem własny samochód, jednak po przeliczeniu kosztów paliwa, cen parkingów w zachodnich miastach i wzięciu pod uwagę innych niedogodności, dojazd do pracy do Niemiec własnym autem okazuje się zupełnie nieopłacalny.

Busy spod drzwi do drzwi

Usługi, które w stu procentach spełniają potrzeby i oczekiwania emigrantów zarobkowych, świadczą firmy przewozowe posiadające floty busów. Normą stały się dzisiaj kursy door to door, czyli bezpośrednie kursy spod domu dokładnie pod wskazany adres. Jak to działa?

W formularzu zamówienia pasażerowie wskazują dwa adresy związane z podróżą:

  1. adres początkowy, spod którego kierowca zabiera ich w podróż do Niemiec, najczęściej jest to ich adres domowy;


  2. adres końcowy, pod który pasażer dowożony jest bezpośrednio, najczęściej jest to adres zakwaterowania w Niemczech.

Taka podróż to wręcz idealne rozwiązanie – bez przesiadek, pośrednich transportów, zbiórek w wyznaczonych miejscach. Ponadto każda trasa jest optymalizowana w taki sposób, aby wszystkie miejsca, które kierowca musi odwiedzić, były “po drodze”.

Jedź, skąd tylko chcesz

Przewozy z opolskiego do Niemiec odbywają się z niemal całego terenu województwa. Przewoźnicy, jak np. firma PoEuropie, przedstawiają na swoich stronach listy miejscowości, z okolic których osoby wyjeżdżające do Niemiec mogą wsiąść do busa. Lista ta jest jednak długa i obejmuje w zasadzie całe województwo.