Jeszcze na początku czerwca sam wyszedł z pomysłem przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania burmistrz Brzegu. Przez zaledwie pięć dni, prowadząc społeczną akcję sondażową, zebrał ponad 3300 podpisów mieszkańców popierających tę inicjatywę. Jednocześnie rzucił polityczne wyzwanie ugrupowaniom stojącym za burmistrz Wiolettą Jaskólską-Palus, pokazując, że obywatelska inicjatywa może zmobilizować tysiące mieszkańców bez zaplecza partyjnego. Dziś Tadeusz Nowosielski jest pełnomocnikiem Komitetu Referendalnego Mieszkańców Gminy Brzeg. Kim jest człowiek, który rozpoczął jedną z najgłośniejszych inicjatyw obywatelskich w historii miasta?
2026-06-26 14:54:00