VII Brzeski Bieg Niepodległości [fotorelacja]

0
fot. archiwum / VII Brzeski Bieg Niepodległości

Uroczyste obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczęto dziś (11.11) sportowym akcentem. Mowa o Brzeskim Biegu Niepodległości, w którym udział wzięło ponad pół tysiąca zawodników. Wśród nich znaleźli się m.in. biegacze z pobliskiej Oławy i Namysłowa.


– Zawody zostały podzielone na kilka kategorii wiekowych. Startowaliśmy i kończyliśmy pod ratuszem. Trasa głównego biegu w kategorii Open miała dystans siedmiu kilometrów. Ponadto zobaczyliśmy zawodników w kategorii Nordic Walking – mówi Krystian Ławreniuk, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Brzegu.

– Drugi raz biorę udział w Brzeskim Biegu Niepodległości. Bardzo mi się tutaj podoba, dlatego w tym roku przyjechałem z całą rodziną. Organizacja zawodów jest bardzo dobra – zachwalał przed startem uczestnik w Namysłowa.

Dodajmy, że organizatorami VII Brzeskiego Biegu Niepodległości byli: Starostwo Powiatowe w Brzegu, 1. Brzeski Pułk Saperów oraz Klub Turystyki Aktywnej PTTK „Active”. Drugą część obchodów rocznicy odzyskania niepodległości zaplanowano na dziedzińcu Zamku Piastów Śląskich. Pokazy walk rycerskich poprzedził Niepodległościowy Apel Pamięci z udziałem wojskowej asysty honorowej oraz msza św. z udziałem Orkiestry Dętej z Żelaznej.

Przypomnijmy, że jutro o godz. 17:00 w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu odbędzie się otwarcie wystawy pt. „A kto chce być wolny, a kto chce być sługą …” oraz projekcja filmu pt. „Wolność i Niezawisłość. Ostatnia nadzieja” w reż. Sławomira Górskiego.